banner

Okullu ‘Aşıklar’ yetişecek
Ardahan'da hayata geçirilecek bir projeyle aşıklar eğitime alınarak, aşıklık geleneği yaşatılmaya çalışılacak.

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ve Çıldır Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan ''Aşık Şenlik Aşıklar Okulu'' adlı proje kapsamında aşıklar eğitime alınarak, aşıklık geleneği yaşatılacak.

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdoğan Altınkaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitime tabi tutulacak aşıkların daha donanımlı olmalarını hedeflediklerini söyledi.

Gürcü asıllı İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Roin Kavrelişvili ise projenin sadece Türkiye'ye değil bölgeye de önemli katkısı olacağını kaydetti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.