banner

Ömer Dinçer, soru önergesinde 3. oldu
TBMM Başkanlığı'na 24. yasama döneminde 15 bin yazılı soru önergesi sunuldu. Soruların 2 bin 798'inin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yöneltildiği belirtildi. Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e ise bin 544 soru önergesi verildi.

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın, yazılı soru önergesini yanıtladı.

Sağlam, 24. Yasama Dönemi'nde, 4 Ocak 2013 tarihi itibariyle TBMM Başkanlığı'na 15 bin 273 yazılı soru önergesi sunulduğunu bildirdi. Sağlam, söz konusu önergelerden 8 bin 828'inin süresi içinde yanıtlanmadığından gelen kağıtlar listesinde yayımlanmadığını, önergelerden 5 bin 614'ünün ise sonradan cevaplandırıldığını belirtti.

Sağlam, soruların 2 bin 798'inin Başbakan Erdoğan'a, bin 906'sının eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e, bin 544'ünün eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e yöneltildiğini ifade etti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.