banner

Dinçer, ‘seçmeli ders’ soru önergesine cevap verdi
Diyarbakır'da seçmeli dersler kapsamında Kur'an-ı Kerim dersini 23 bin 177; Hz. Muhammed'in Hayatı dersini 24 bin 31; Kürtçe dersini 5 bin 860; Zazaca dersini ise 142 öğrenci seçti.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 25 Haziran 2012 tarihli kararıyla, ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesinin 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren birinci ve beşinci sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamaya konulduğunu anımsattı.

İlgili kararın ekinde dil ve anlatım alanında ''Yaşayan Diller ve Lehçeler'' seçmeli dersi altında Kürtçe ve Zazaca derslerinin 5-8. sınıflarda haftada ikişer saat olmak üzere her yıl seçilebildiğini kaydeden Dinçer, Diyarbakır'da seçmeli dersler kapsamında Kur'an-ı Kerim dersini 23 bin 177; Hz. Muhammed'in Hayatı dersini 24 bin 31; Kürtçe dersini 5 bin 860; Zazaca dersini ise 142 öğrencinin seçtiğini bildirdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.