banner

Egemen Bağış: Ana muhalefet suda balık avlıyor
Beylikdüzü'nde konferansa katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, eğitimde 4+4+4 sistemini eleştiren muhalefete yanıt verdi.

egemen bagis_yusuf uzunBağış, "Ana muhalefet partimiz farklı farklı bahanelerle aklınca bulanık suda balık avlama zihniyetiyle bir takım korkuları insanların kalbine neşrederek, Türkiye'de yeni bir tartışma başlatmak istiyor" dedi.
Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Egemen Bağış, şunları söyledi; "Türkiye'nin ana muhalefet partisinin genel başkanı, AB sürecinde desteğe hazır olduklarını söyleyip, hükümetimizi biraz eleştirmiş. Bu kürsüden de kendisine cevap vermek istiyorum. Yurt dışına, AB üyesi ülkelere milletvekillerini gönderip ülkeyi şikayet ettirmektense, TBMM'de AB reform yasalarına destek vermeleri daha hayırlı olur."
Başmüzakereci Egemen Bağış, eğitimde 4+4+4 sistemiyle ilgili tartışmalara da değinerek, şu anda AB üyesi ülkelerle kıyaslandığı zaman zoraki eğitimin en düşük olduğu ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Birçok AB üyesi ülkede en az 12-13 yıl mecburi eğitim olduğunu anlatan Bağış, "Biz Türkiye'deki eğitim süresini artırmak istiyoruz. Ana muhalefet partimiz buna farklı farklı bahanelerle hala aklınca bulanık suda balık avlama zihniyetiyle bir takım korkuları insanların kalbine neşrederek, Türkiye'de yeni bir tartışma başlatmak istiyor. Çok şükür Türkiye'de eğitim sistemini dört dörtlük hale getirmek için kolları sıvadık" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.