banner

53 öğrenciden 45’i ilk kez sinemada film izledi
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, çok anlamlı bir etkinliğe imza attı. Köy, kasaba ve yaylalardan Şehir merkezinde film izlemeye gelen öğrencilerden 45'i ilk kez sinemayla tanıştı.

aksaray_ogrenci_filmŞehir merkezine uzak köy, kasaba, yayla gibi yerleşim yerlerinde okuyan öğrenciler, sinemada film izlemek üzere Aksaray şehir merkezinde ağırlandılar. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, duygularını soyal medyada şöyle paylaştı: “Taşkapı Ortaokulu merkeze uzak. Çocuklarımız Eskil’in Kaputaş Yaylasından Şehre filme geldiler. Misafir edip, patlamış mısırlarla ‘Akif’ filmini izlettik Elli üç çocuğumuzdan kırk beşi ilk kez sinema gördü.
Köy, Kasaba, Yayla… Okullarından alıp, Sinema için şehre getiriyoruz. Çoğu için bir ilk. Beş bin minik kalbe bu deneyimi yaşatacağız. Patlamış Mısırlar ise olmazsa olmazımız… Keyifli zaman, Güzel hatıralar. Çocuklar mutlu, Bizler umutlu.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.