banner

Uluslararası başarılarıyla Türkiye'yi gururlandıran Gözde Gülce Dağhan
Öğrenmekten asla vazgeçmedi, hayallerinin peşinden koştu: GÖZDE GÜLCE DAĞHAN

Çocuk yaşta müzik eğitimine başlayan Gözde Gülce Dağhan, bu alanda sürekli daha ilerilere gitmeyi kendine hedef seçmiş genç bir yetenek. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan okul birincisi ve yüksek onur öğrencisi olarak mezun olan Dağhan, 2013 yılında İtalya’da düzenlenen uluslararası yarışmadan Türkiye’ye ikincilik ödülü ile dönerek, büyük başarıya imza attı.

Çukurova Üniversitesi Konservatuvarı Piyano Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi iken babasının bankadan çektiği krediyle gittiği İtalya’daki ‘Genç Piyanistler Yetenek Yarışması’nda dünya ikincisi olmasıyla dikkatleri üzerine çekti Gözde Gülce Dağhan.

1992 Sivas doğumlu Gözde Gülce Dağhan’ın, müzik eğitimi 7 yaşında Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Çocuk Korosunda başladı. Küçük yaşta başladığı müzik yolculuğuna aynı azim ve kararlılıkla devam eden Dağhan, 8 Haziran 2002’de MDOB Koro Şefi Reyhan Bezdüz ile gittikleri Çek Cumhuriyeti’nde katıldıkları ‘Olomuc Şarkılar Festivali 30. Uluslararası Mundi Cantant Şarkı Yarışması’ndan’ yurdumuza birincilik ve altın madalya ile dönerek, büyük başarıya imza attı. Aynı yıl yarışmadan gelir gelmez hiçbir özel çaba harcamadan, Mersin Üniversitesi Devlet Konsevatuvarı’nda açılan sınava girdi. Konservatuvarın yarı zamanlı piyano bölümüne Aylin Ulutaş’ın öğrencisi olarak kaydını yaptırdı. İlköğretim 7. sınıfa kadar Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Çocuk Korosu, ilköğretim okulu ve konservatuvar üçlüsünü başarı ile götüren Gözde Gülce Dağhan, bu arada konservatuvarın tam zamanlı sınavını başarı ile geçerek, konservatuvar eğitimine tam zamanlı olarak devam etti. Mersin Üniversitesi’nde başlayan konservatuvar yolculuğunu Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan okul birincisi genç bir piyanist olarak mezuniyeti ile taçlandıran Gözde Gülce Dağhan’ın. 27 Haziran 2014 tarihinde Çukurova Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde yaş kütüğüne plaketi çakıldı.

GENÇ YAŞINA BİRÇOK BAŞARI SIĞDIRDI

*2006-2007 öğretim yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı tarafından düzenlenen Kamerhan Turan Master Class ve Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Martin Berkofsky Master Class Programına katıldı.

*3-6 Mayıs 2007 tarihleri arasında İstanbul’da Pera Sanat’ın düzenlediği Masterclass’larda İtalyan Gabriel Becheri ve Prof. Zöhrab Adıgüzelzade ile çalıştı.

*16-20 Şubat 2008’de Mersin Üniversitesi’nde Özgür Aydın Master Class’ına aktif olarak katıldı.

*2007-2008 öğretim yılını başarı ile tamamlayarak 11. sınıfa geçti. 11. sınıfta yatay geçiş yaparak, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine Can Çoker  ile devam etti. Martin Berkofsky’nin Masterclass programına aktif olarak katıldı.

*2009-2010 öğretim yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lise Bölümünü okul birincisi olarak başarı ile tamamladı. Muhittin Dürrüoğlu ile Masterclass programına aktif olarak katıldı.

*Haziran 2012’de Bulgaristan Sofya’da New Bulgarian University’nin düzenlediği Ludmil Angelov Masterclass programına aktif olarak katıldı ve başarı ile tamamladı, Sofia Bulgaria Hall’da konser verdi.

*Aralık 2012’de Hüseyin Sermet’in Masterclass’ına katıldı başarı ile tamamladı. Ayrıca Fransa’da Pianist Ludmil Raytchev ve Johann Schmidt’in Masterclass programına aktif olarak katıldı, başarıyla tamamladı.

*10-16 Mart 2013 tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen uluslararası yarışmadan Türkiye’ye ikincilik ödülü ile döndü.

*10- 22 Mayıs 2013 Uluslararası Mersin Müzik Festivali tarafından 2014 yılının Prof. Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülüne layık görüldü.

*Nisan 2014’te solist olarak Mersin D.O.B. Orkestrası ve Çukurova Ü.D.K. Senfoni Orkestrası ile L.van Beethoven 3. Piyano konçertosunu seslendirdi.

EN İYİ ŞEYLER HİÇ VAZGEÇMEDİĞİMİZDE GELİR

Gözde Gülce Dağhan, kendisi gibi hayalleri olan ve bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen genç arkadaşlarına şu tavsiyelerde bulunuyor: “Öğrenmekten asla vazgeçmemek gerekiyor. Hedeflere kavuşmak için bir şeyi gerçekten istemek ve bu süreçte çaba göstermek çok önemli. Unutmayalım ki; iyi şeyler inandığımızda, daha iyi şeyler sabrettiğimizde ve en iyi şeyler hiç vazgeçmediğimizde gelir. Dürüst, çalışkan ve üretken insan daima başarılı olur ve çevresine de faydalı olur.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.