banner

9 yaşında kişisel sergi açtı
Kütahya'da, 5 yaşında başladığı resimdeki başarısını, 9 yaşında ilk kişisel sergisini açarak taçlandıran ilkokul öğrencisi Zeynep Demiralp, sanatseverlerin takdirini kazandı

Kütahya'da bir ilkokul öğrencisi, ana sınıfında başladığı resimdeki başarısını, 9 yaşında ilk kişisel sergisini açarak taçlandırdı.

İlkokul 3. sınıf sınıf öğrencisi Zeynep Demiralp (9), AA muhabirine yaptığı açıklamada, resim yapmaya ana sınıfına giderken başladığını söyledi.

Ana sınıfındayken düzenlenen bir resim yarışmasında derece aldığını belirten Demiralp, "O zaman 'Hayalimdeki Dünya' adıyla bir resim yarışması düzenlenmişti. O yarışmada ikinci olmuştum. Sonra da başka bir yarışmada Türkiye birincisi oldum. Okulumdaki bütün resim yarışmalarını kazandım. Uluslararası sergilere resim gönderdim. İlk defa kişisel sergimi açtım. Büyüdüğümde iyi bir ressam olmak istiyorum. Hayallerimde hep iyi bir ressam olmak var" diye konuştu.

Annesi Nur Demiralp de Zeynep'in küçük yaşlarda resim yapmaya merak saldığını dile getirdi.

Kızının gördüğü nesne ve objeleri sürekli çizmeye çalıştığını ifade eden anne Demiralp, şöyle konuştu:

"Zeynep sürekli gördüğü şeyleri rahat bir şekilde çizebiliyor. Örneğin gezdiği yerlerde ve sergilerde gördüğü çiçekleri, obje ve resimleri çiziyor. Bunları resme dökmeyi çok seviyor. Biz de ona, her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da yardımcı olmaya devam edeceğiz. Resim kurslarına göndererek çizimlerini geliştirmesine destek olacağız. Bu kızımın ilk kişisel sergisi ve bundan dolayı da çok mutluyum. Ayrıca, Zeynep'in resimdeki başarısı, onun okuldaki diğer derslerine de olumlu katkı sağlıyor. Kızımın okulda diğer arkadaşlarına da güzel bir örnek olduğunu düşünüyoruz."

Kütahya Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılan ve büyük ilgi gören serginin, bir hafta süreyle açık kalacağı belirtildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.