banner

BM’den Enver Yücel’e büyük ödül
Birleşmiş Milletler'in (BM) dünya barışı ve küresel kalkınmaya yönelik yapılan çalışmaları cesaretlendirmek için verdiği UNCA ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel layık görüldü

Birleşmiş Milletler'de (BM) görev yapan muhabirlerin önemli bir çoğunluğunun üye olduğu BM Muhabirleri Derneği'nin (UNCA) her yıl düzenlediği geleneksel balosunda dağıtılan ödüllerden biri Enver Yücel'e verildi.

Gecenin sponsorlarından olan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel'e bu yıl ilk defa verilen "Küresel Eğitim İçin Özel Ödül"ü her yıl baloya davet edilen BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun takdim etti.

Gecede ayrıca görevi başında hayatını kaybeden gazeteci Elizabeth Neuffer ve Ricardo Ortega adına verilen iki ayrı ödül dışında Monoko Prensi 2. Albert UNCA Küresel Ödülü ve BM Vakfı Ödülleri de uluslararası gazetecilere dağıtıldı.

UNCA'nın yıllık balosunda bu yıl ilk defa Türkiye'den gelen ziyaretçilerin yoğunluğu dikkat çekti. Geçen sene Fas'ın sponsorları arasında yer aldığı UNCA'nın balosuna bu yıl etkinliği destekleyen kuruluşlar arasında bulunan THY damgasını vurdu. THY, gecede yapılan çekilişte iki kişiye İstanbul'a gidiş-dönüş ''business'' sınıfı bilet hediye ederken, baloya katılan tüm davetlilere THY takvimi ve ajandası verildi.

BM muhabirlerinin balosuna, UNCA'ya üye olan gazeteciler dışında BM Genel Sekreteri Ban, Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Halit Çevik ve bazı ülkelerin büyükelçileri de katıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.