banner

Fark Yaratan Kadın Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, eğitim alanındaki başarılı çalışmaları ve liderliği nedeniyle Uluslararası Kadınlar Forumu (IWF) tarafından Fark Yaratan Kadın Ödülü’ne layık görüldü.

funda şerifogluİstanbul Bilgi Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, dünya çapında saygın bir yeri olan “Fark Yaratan Kadın Ödülü”nü (2015 Women Who Make a Difference Award) aldı. 2015 yılında ödüle layık görülen 12 lider kadın arasında yer alan Şerifoğlu, Türkiye’den bu ödülü almaya hak kazanan ilk ve tek kadın oldu. 

Uluslararası Kadınlar Forumu (IWF) tarafından Boston’da düzenlenen Dünya Liderlik Konferansı’nda ödülünü alan Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, akademik başarılarının yanı sıra Türkiye’deki kadınların liderlik eğitimi ve gelişimi konusunda çalışmaları ve başarılarıyla tüm dünyaya örnek olacak lider kadınlardan biri olarak gösterildi. IWF Türkiye’nin kurucuları arasında yer alan Prof. Dr. Şerifoğlu, aynı zamanda Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörüdür.

Dünyanın 33 ülkesinde 6 binden fazla üyeye sahip bir sivil toplum kuruluşu IWF tarafından verilen Fark Yaratan Kadın Ödülleri; geleceğin kadın liderlerine rol model olan, seçkin başarılara imza atmış, mesleki alanda büyük saygı gören ve topluma katkıları kamuoyunca takdir edilen kadınlara sunuluyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.