banner

TUS ve DUS ek yerleştirme tercihleri için son gün
Tıpta Uzmanlık (TUS) ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık (DUS) Eğitimi Giriş Sınavı ek yerleştirme tercihleri bugün sona eriyor. TUS ve DUS ek yerleştirme tercih başvurusu için Tıklayın

27 Kasım'da başlayan Tıpta Uzmanlık (TUS) ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık (DUS) Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi ek yerleştirme tercihleri bugün sona eriyor. 

TUS ve DUS ek yerleştirme tercih işlemleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden adaylar tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla yapılacak. Ek yerleştirme, 2014-TUS ve DUS Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu ile 2014-TUS ve DUS Sonbahar Dönemi Tercih İşlemleri Genel Bilgileri’nde yer alan ilke ve kurallara göre yapılacak.

ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, ek yerleştirme ücreti 10.00 TL. olarak belirlenirken, başvuru ücreti ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılabilecek. Banka/ATM’den ödeme yapılamayacak. Adayların, bu ücreti tercih işlemlerinden önce yatırmış olması gerekiyor.

Ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.