banner

İFK’LI öğrenciler başarıdan başarıya koşuyor: LYS’de ilk binde 36 derece
Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji mezunları LYS sınavlarında ilk binde 36 derece ile önemli bir başarıya imza attı. Derece yapan öğrenciler altın ile ödüllendirilirken, bir başarı da dünya çapında en prestijli yarışmalardan biri olan Google Science Fair (Google Bilim Fuarı) de geldi. Yarışmada binlerce başvuru arasında İzmirli öğrenciler finale adını yazdırdı.

Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji mezunları LYS sınavlarında Türkiye dereceleri yapan 10 öğrencisini altın ile ödüllendirdi. İlk binde 36 derece ile önemli bir başarı yakalayan öğrencilere Eğitim Kurumları’nın Genel Müdürü Ali Rıza Doğanata altın hediye etti.  Okulda düzenlenen törene okul müdürleri, aileler ve öğrenciler katıldı.

İlk yüzde bir, ilk beşyüz de 22 ve ilk binde toplamda 36 derece yapan Koray Yenal, İpek Tüker, Osman Selim Dalkılıç, Barkın Taşkıran, Mehmet Yağan, Umut Barış Saral, Berzah Miray Güneşli, Anıl Can Kara ve Kevser Özdemir, Elifnaz Turgut’u tebrik eden ve üniversite hayatlarında başarılar dileyen Doğanata ve Liseler Müdürü Ayşegül Sabuncu ile ilk ve ortaokul müdürü Muzaffer Özkan çiçeği burnunda üniversitelilere hem başarı belgesi hem de altın hediye etti.

Törene katılan veliler de çocuklarının başarılarında önemli yer tuttuğunu belirttikleri İzmir Özel Fatih Koleji yönetici ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koray Yenal, Mehmet Yağan, İpek Tüker, A. Can Kara, Elifnaz Turgut, Kevser Özdemir, Miray Güneşli, Selim Dalkılıç, Barkın Taşkıran

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koray Yenal, Ali Rıza Doğanata

Google Science Fair’de başarı: İzmirli dört proje finalde

Dünya çapında en prestijli yarışmalardan biri olan Google Science Fair (Google Bilim Fuarı) de binlerce başvuru arasında İzmirli öğrenciler finale kaldı.

Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji öğrencilerinden Batuhan Sakal projesi 'Gümüş Nanotanecik İçeren Polistiren/Polimetil metakrilat Polimer Nanokompozitlerinin Eldesi ve Fiziksel Özelliklerinin İncelenmesi', Özgür Ülker projesi 'Antikor Tanınmasına Yönelik Afinite-Membran Sistemi temelli Biyoteknolojik Yöntem geliştirilmesi', Koray Şekerin, Büşra Yıldırım projeleri "Altın Telde Direnç ve İletkenliğin Kuantize Özelliğinin Görüntülenmesi" ve Yaren Sever projesi Karbon Nanotüp Katkılı Organik Güneş Hücrelerinin Üretimi ve Karakterizasyonu bilimsel projeleri ile binlerce proje başvurusu içerisinde dünya çapında 90 finalist içerisine girdi.

İzmir Özel Fatih Koleji Projeler Sorumlusu Ümit Karademir; “Google Bilim Fuarı'nda binlerce başvuru arasından dünya çapında seçilen 90 proje içerisinde 4 projenin okulumuzdan olması çok önemli bir başarıdır. İzmir Özel Fatih Koleji Proje Bölümü etik, bilimsel çalışma şekli ve orjinal, kaliteli buluşları ile bu yılki TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması'nda önemli dereceler, ulusal yarışmalarda önemli başarılar ve İspanya, Kenya, Amerika, Sırbistan, Hollanda, Meksika'da dünya dereceleri elde etti. Bu başarılarla bölümümüz hem Türkiye’de hem dünya çapında başarısını ispatlamış oldu. Yoğun ve verimli bir çalışmanın ürünü olan bu çok önemli başarıların kazanılmasında emeği geçen İzmir Özel Fatih Koleji Proje bölümü öğretmen ve öğrencilerini gönülden kutluyor, başarılardan dolayı gurur duyuyorum” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.