banner

Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? Tıklayın öğrenin
Hangi il ve ilçelerde kar nedeniyle okullar tatil edildi? İşte Türkiye genelinde okullarda kar yağışı nedeniyle tatil edilen il ve ilçelerin listesi. 10-11 Aralık’ta en güncel haliyle kar tatili olan il ve ilçeler hangileri? İstanbul ve Ankara'da kar tatili olacak mı? 

Saat 19.00 itibariyle eğitime ara verilen il ve ilçeler için Tıklayın

Tokat'ın Başçiftlik ilçesindeki tüm okullarda, Zile ilçesinde ise köy ve beldelerdeki okullarda eğitime bugün ara verildi

Kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirten Taşkesen, "Başçiftlik ilçesindeki tüm okullarda, Pazar ilçesine bağlı Doğançalı, Ocaklı ve Ballıca köylerinde taşımalı okullarda, Zile ilçesindeki köy ve beldelerde bugün eğitime ara verildi" dedi.

Karabük

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle Eflani, Yenice ve Eskipazar ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, 3 gün önce başlayan, aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı kaydedildi.

Vatandaşların yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunulan açıklamada, Eflani ve Yenice ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde, Eskipazar ilçesinde ise sadece taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilik, sabah saatlerinde Safranbolu ve Ovacık ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildiğini duyurmuştu.

Kastamonu'da eğitime kar engeli

Pınarbaşı ve Azdavay ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre, sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Pınarbaşı ve Azdavay ilçelerinde ilkokul, ortaokul ve liseler ile dengi okullar bir gün tatil edildi.

Pınarbaşı ilçesinde 17 köy yolunun ulaşıma kapandığı, bazı yerleşim yerlerine elektrik verilemediği, otobüs seferlerinin de aksadığı öğrenildi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu kar tatili açıklaması

"Önce kar yağsın, sonra bakarız. Şayet eğitim-öğretimi engelleyecek düzeyde bir kar yağışı varsa, elbette ki gereğini o vakit düşünürüz. Meteoroloji, özellikle çarşamba ve perşembe günü kar yağışının kuvvetli olacağını ifade ediyor. Takip edeceğiz, duruma göre bunları değerlendireceğiz.

Anadolu yakasından biraz daha kuvvetli kar yağışı bekleniyor, Avrupa bölümünde değil. Dolayısıyla İstanbul genelini nasıl etkileyecek, yoğunluk ne olacak? Tedbirlerimiz çok iyi. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Karayolları, yolların trafiğe açık tutulması noktasında bütün ana arterler, bütün sokaklar itibarıyla trafiği düzenli hale getirebilmek için de çok ciddi hazırlık yaptı. O bakımdan önemli bir sorun olmayacak."

Mutlu, sürücüleri, kar lastiği takmaları ve zincir, çekme halatı gibi arabalarda mutlaka bulunması gereken malzemeleri taşımaları konusunda uyararak, "Toplu taşıma vasıtalarını yoğunlukla kullanıp trafiği rahatlatalım. Bütün bu tedbirleri iyi yürütebildiğimiz takdirde ortaklaştığımızda İstanbullular ile kamu kuruluşları inşallah kışı gayet iyi geçireceğiz diye düşünüyoruz" diye konuştu.

Not: Kar tatili olan iller ve ilçelerle ilgili son dakika haberlerini Eğitimtercihi'nden takip edebilirsiniz

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.