banner

Bakan Dinçer: Muhalefeti anlamakta zorlanıyorum
Kanal 24’te gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, yasa teklifine gösterilen tepki anlamakta zorlandığını söyledi.
omer_dincer_yeniEğitimde reformu öngören yasa tasarısıyla ilgili açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, yasa teklifinin imam-hatip liseleri üzerinden ideolojik tartışmaya çekileceğini tahmin ettiğini, ancak bu derece bir direniş ve tepkiyle karşılaşacaklarını düşünmediğini söyledi. Muhalefetin bu tepkisine ve direnişine anlam vermekte zorlandığını belirten Bakan Dinçer, çabalarının iyi niyetle eğitimin sorunlarını çözmeye yönelik olduğunu ifade etti.
SBS’nin seçmeye yönelik değil, eğitimin kalitesini ölçmeye yönelik bir sınav olarak yapılacağını söyleyen Bakan Dinçer, “artık öğrenciler iyi liselere gitmek için yarışmayacak, kendi okuduğu okulda iyi okulların şartlarına kavuşacak” dedi.
Bakan, kademeli eğitim sisteminde öğretmenlerin yer değiştirmeyeceğini, aynı okulda çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.