banner

Üniversitede taşlı sopalı nevruz kavgası
Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'ndeki Nevruz kutlamasında öğrenciler birbirine girdi.

Üniversitede taşlı sopalı nevruz kavgasıAbant İzzet Baysal Üniversitesi’nde, nevruzu kutlayıp yürüyüş yapmak isteyen öğrenci grubuyla, karşıt görüşlü grup arasında taşlı- sopalı kavga çıktı. Polisin müdahalesiyle sonlandırılan olayla ilgili 5 öğrenci gözaltına alındı.

Nevruz kutlaması yapmak isteyen bir grup öğrenci, saat 13.30 sıralarında Kültür Merkezi önünde toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Özel güvenlik ekibi ve çok sayıda polis önlem alırken, öğrenciler slogan atarak yürümeye başladı. Bu sırada yaklaşık 15 kişilik başka bir öğrenci grubu, yürüyüş yaparak slogan atan öğrencilere tepki gösterdi. Sopalarla birbirlerine saldıran öğrenciler, tekme tokat birbirlerine girdi.  Polis kavgaya müdahale ederken, takviye ekip istendi. Kampus girişinde bekletilen çok sayıda çevik kuvvet ekibi, olay yerine gelirken kavgaya karışan 5 öğrenci gözaltına alındı. Polis gözaltına aldığı öğrencilerin ellerindeki kalas ve sopaları topladıktan sonra öğrenci gruplarını dağıttı. Bir grup öğrenci otobüslere bindirilerek eskort eşliğinde kent merkezine götürüldü.

(radikal)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.