banner

Komisyon Başkanı Nabi Avcı’ya suç duyurusu
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nabi Avcı ve diğer üyeler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

nabi avcıCHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nabi Avcı ve diğer üyeler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 257. maddesine aykırı olarak görevi kötüye kullanma ve Türk Ceza Kanunu'nun 204. Maddenin 2. Fıkrasına göre gerçeğe aykırı belge düzenleme suçlarından dolayı savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Tanal, başvurusunda şöyle dedi: "Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunun 11.03.2012 tarihli komisyon toplantısında gerçek durumla örtüşmeyerek düzenlenen komisyon tutanağı fiili durumla örtüşmemekte, gerçeği yansıtmamakta komisyonda bulunan milletvekilleri komisyon salonunda var olduğu halde yok olarak sayılmakta, söz taleplerimiz dikkate alınmadan kavgadan istifade ederek kanun teklifinin maddeleri usulsüz bir şekilde geçirilerek, Divan üyeleri Türk Ceza Kanununun 257. Maddesine aykırı olarak görevi kötüye kullanma ve hakikatle bağdaşmayan tutanak tutarak alenen Türk Ceza Kanununun 204. Maddesinin 2. Fıkrasını ihlal ederek suç işlemişlerdir."

(haber7)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.