banner

Öğretim görevlisini öldürenler suçunu itiraf etti
Elazığ’da 1 haftadır kayıp olan, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Bilgin Gürateş’i öldürenler suçunu itiraf etti.

Doç. Dr. Bilgin GürateşElazığ’da 1 haftadır kayıp olan, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Bilgin Gürateş’in (47) önceki gece Gümüşkavak mahallesinde cesedi bulundu.

Doç. Dr. Gürateş, iddiaya göre profesörlük beklentisi gerçekleşmeyince üniversite yönetimine kızarak, 16 Ocak’tan itibaren 26 Ağustos’a kadar ücretsiz izne ayrıldı. İzindeyken kentteki özel bir hastanede ve muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmeye devam etti. Ancak 28 Mart’tan sonra kendisinden haber alınamadı.

Kameradaki şüpheli bulundu

Gürateş’in bulunması için polis, özel bir ekip kurarak çalışma başlattı. Bekar olan ve yalnız yaşayan Gürateş’ın evi, hastanedeki odası ve muayenehanesi arandı, evinin çevresindeki bir işyerine ait güvenlik kamerasının kayıtları incelendi. İncelemede, Gürateş’ın otomobilinin, 28 Mart’ta 10.30 sıralarında beyaz montlu bir kişi tarafından evinin önüne bırakıldığı görüldü. Bu kişinin kimliğini belirleyip şüpheliyi gözaltına alan ekipler, Gürateş’in kaybolmadan önce cep telefonuyla sık sık görüştüğü R.Y.’yi de sorguladı. R.Y.’nin Gürateş’in dizüstü bilgisayarını “Burada kalsın, daha sonra alacağım” diyerek bir kişiye verdiği ortaya çıktı.

Cinayeti itiraf ettiler

Polis bilgisayarı bu kişiden aldı. Sorgulama sırasında gözaltındaki şüpheliler, Güretaş’i öldürdüklerini itiraf etti ve gömdükleri yeri de söyledi. İtiraf üzerine polis, önceki gece Gürateş’in cesedini gömülü buldu. Elleri ve ayakları bağlı ve boynunda ip bulunan Gürateş’in kasığından bir kurşunla vurulduğu tespit edildi. Gürateş’in gömüldüğü yere 1 kilometre uzaklıkta bulunan Şorşor Deresi’nde de delil arandı.

Tefecilerin eline mi düştü

İddiaya göre, Bilgin Gürateş Antalya’da bir bara ortak olarak yüklü miktarda borçlanmıştı. Borçlarını ödemek için tefecilerin eline düştüğü belirtilen Gürateş’in bu yüzden öldürüldüğü üzerinde duruluyor. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde otopsisi yapılan Doç. Dr. Gürateş’in yakınları, morg önüne üniversite yönetiminden kimsenin gelmemesine tepki gösterdi.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.