banner

Saati 30 Euro’ya polis memuru kiraya verilir
Ekonomik krizin pençesindeki Yunanistan’da polis teşkilatı çareyi personel ve araçlarını kiraya vermekte buldu.

Haberin videosu için tıklayın

kiralık polisYeni uygulamaya göre bir polis memuru saati 30 Euro’ya özel şirketler ya da kişilerin güvenliğini sağlamak için kiralık verilecek.

Kiralık polis memuru servisi sadece ciddi güvenlik sorununun yaşandığı büyük toplumsal organizasyonlar, tarihi eşyaların, sanat eserlerinin korunması, büyük miktardaki para transferleri gibi özel durumlarda verilecek.

Polis teşkilatı sözcüsü Thanasis Kokalakis elde edilecek gelirin yine kendilerine döneceğini belirtiyor:

“Bu servisten elde edilen gelir, devlet bütçesine gidecek ve polis gücüne daha iyi ekipman gibi gelecekte bize gerekli olacak harcamalarda kullanılacak.”

Resmi gazetede yayımlanan ücret tarifesine göre köpekli polisler 50 Euro, polis otosu 40 Euro, otobüs 200 Euro, helikopter ise saati 1500 Euro’dan kiralanabilecek.

Yunanistan’da kimi çevreler bu uygulamanın fakir ile zengin arasındaki ayrımı arttıracağı eleştrisinde bulunurken, polis teşkilatı birçok Avrupa Birliği ülkesinin aynı uygulamayı sürdürdüğünü belirtiyor.

(euronews)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.