banner

Bakan "kötü baba" olduğu için görevden alındı
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov'in, Elektrik Enerji Sanayisi Bakanı Yarmuhammet Orazguliyev'i görevden alınmasına yol açan trafik kazasında, Orazguliyev'in oğlunun yaralandığı, araçtaki bir üst düzey yetkilinin oğlunun ise yaşamını yitirdiği kaydedildi.
turkmenistanBerdimuhamedov Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında İçişleri Bakanı İskender Mulikov, üst düzey yöneticilerin çocuklarının karıştığı trafik kazasıyla ilgili bilgi verdi. Trafik kazasına değinen Berdimuhamedov, Bakan Orazguliyev'i ''kötü bir baba olduğu'' gerekçesiyle görevden alındığını duyurdu.
Orazguliyev'in görevden alınmasına gerekçe gösterilen trafik kazasında öldüğü açıklanan Orazguliyev'in oğlunun yaşamını yitirmediği açıklandı. Kazada, alkollü araç kullanan Orazguliyev'in oğlunun yaralandığı, aynı araçta bulunan bir üst düzey yetkilisinin oğlunun öldüğü bildirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.