banner

Öğrenciler okul kantininden İngilizce öğreniyor
Sivas'ın Ulaş ilçesindeki bir ilköğretim okulunun öğrencileri, başlatılan proje kapsamında kantininden İngilizce öğreniyor.

okul kantiniSivas'ın Ulaş ilçesindeki bir ilköğretim okulunun öğrencileri, başlatılan proje kapsamında okul kantininden İngilizce konuşarak alışveriş yapıyor.

Ulaş İlköğretim Okulu'nda eğitim gören öğrenciler, ''Sivas'ta Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi'' (SEKAP) kapsamında okul kantininden alışveriş yaparken İngilizce konuşuyor. Kantindeki görevli öğrenciye almak istedikleri ürünü İngilizce olarak ileten öğrenciler, böylelikle yabancı dil konusunda kendilerini geliştiriyor.

Ulaş İlköğretim Okulu Müdürü Engin Tepe, yaptığı açıklamada, bu güzel projenin SEKAP kapsamında yürütüldüğünü belirterek, değişen dünya şartlarında 'bir lisan bir insan, 2 lisan 2 insan' sözünden hareketle tüm öğrencilere ikinci bir dil yeteneğini kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

İngilizce Öğretmeni Arzu Çınar da okul kantininde öğrencilerin alışveriş yaparken İngilizce konuşma ve telaffuz becerilerini geliştirdiklerini ifade ederek, bu uygulamanın devam edeceğini belirtti.

Ulaş İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Esma Saygın ise öğretmenlerinin hayata geçirdiği bu projenin öğrenciler açısından çok iyi bir uygulama olduğunu, alışveriş esnasında İngilizce iletişim kurarak konuşmalarını geliştirdiklerini ve becerilerini artırdıklarını söyledi.

(haber7)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.