banner

Vekilden yumurta protestosuna ilginç yorum
İstanbul Üniversitesi'ni ziyaret eden Prof. Dr. Kuzu, gelişini protesto eden öğrenciler olduğununun hatırlatılması üzerine espri bir dille yanıt verdi. Kuzu, "yumurta attıkları yerden saç çıktı" dedi.

burhan kuzuTBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, İstanbul Üniversitesi'nde bir konferansa katıldı. İktisat Fakültesi'ndeki konferansa girişinde Kuzu, habercilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. "PFDK'nin şike kararlarını hukuki açıdan nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki bir soruya Burhan Kuzu, "Ben futboldan hiç anlamam. Bana başka alanda sorun. Anayasa sorun. Samimi olarak söylüyorum. Benim hiç anlamadığım bir alan, bunu net olarak söylüyorum. Zaten tuttuğum takım da yok. Milli Takım dışında hiçbir takıma ilgim de yok. Türkiye’de huzur olsun diye genellikle hep maçların berabere bitmesini isterim. Bunu da burada söylemiş olurum. Ne olur bana başka bir şey sorun" diye karşılık verdi.

'ÖĞRENCİLER BENİ SEVER'

İstanbul Üniversitesi'ne gelişini protesto eden öğrenciler olduğunun hatırlatılması üzerine Kuzu, "Yok ben onlara ne yaptım? Ne yaptım çocuklara. 30 sene bu çatı altında öğretim üyeliği yaptım. Odam da şu yan taraftaki oda. Ben burada 10-15 sene yılın hocası seçildim. En çok sevilen hocaydım burada. Onlara beni anlatın" diye konuştu.

"YUMURTADAN SONRA SAÇLARIM ÇIKTI"

Basın mensuplarının kendisine yönelik daha önce yaşanan yumurtalı protestolara değinmesi üzerine Burhan Kuzu, “Saçım çıktı ondan sonra. Yani ben onlardan hiç şikayetçi değilim. Öğrencilerden davacı da olmadım biliyorsunuz. Hem mahkemeye verdiğim dilekçeyle, bırakın o halimle, her tarafım perişan vaziyette, 120 yumurta yemişim ben bir anda. Ben orda davacı olmadım. O anda olmadım. Hani sonradan salim düşünüp de filan değil. Ama o hareketin doğruluğu anlamına gelmiyor tabiki. Ben onları bağışladım. Kendileri bilirler" şeklinde konuştu.

(radikal)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.