banner

Öğretmenler de öğrencileri örnek aldı
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) yaklaşmasıyla sağlık raporu alarak dershanelerin yolunu tutanların yalnızca 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencileri değil.

lise öğrencileriİddiaya göre, bazı öğretmenler de okul yerine dershanelere giderek eğitim veriyor. İhbar ve şikayetler üzerine denetçi görevlendiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mevzuata uygun olmayan davranışlarda bulunan öğretmenler hakkında soruşturma açılması için il milli eğitim müdürlüklerine talimat verdi.

Okul yerine dershane

Haziran’da gerçekleştirilecek olan SBS ve LYS sınavına hazırlık amacıyla son sınıf öğrencilerinin genel olarak okula devam etmediğini, eğitim öğretim saatleri içerisinde özel dershanelere gittiklerini tespit eden MEB yetkilileri, okullarda ders işlenmediği, bazı yönetici ve öğretmenlerin de bu durumu teşvik ettiği hatta resmi okullarda görevli öğretmenlerin de özel dershanelerde çalıştıkları yönünde bakanlığa şikayetlerin ulaştığını bildirdi.

Dershaneye gidenin maaşı kesilecek

Bakanlık müfettişleri il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine dershane sahibi, yöneticisi, ortağı olan öğretmenleri ve dershanelerde derse giren öğretmenleri incelemeye aldı. İnceleme sonrasında dershanelerde ders veren öğretmenlerin ve dershane sahibi öğretmenlere maaş kesim cezası verilebilecek.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.