banner

Okullar halka açılıyor
Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçen aylarda başlattığı ''Okullar Hayat Olsun Projesi''yle, okullar akşam saatlerinde de ışığı yanan, mahalle toplantılarının yapıldığı, insanların eşofmanını giyerek spor yapmaya gideceği yerler haline gelecek.

okullar hayat olsun projesiHayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Kemal Biçerli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu okullar halkın vergileriyle yapılıyor. Projeyle duvarlar belki fiziksel manada yıkılmıyor ama sübjektif manada yıkılıyor. Böylece okullar tam da projenin adıyla mütenasip hayat oluyor" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın da destek verdiği proje sayesinde yeşil ortamı az olan okulların ağaçlandırılacağını vurgulayan Doç. Dr. Biçerli, bahçenin durumuna göre amfi tiyatro tarzı bir alan oluşturulacağını, geleneksel oyun alanlarının açılacağını söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.