banner

Öğrencilere develi yardım kampanyası
Bolu'da maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına düzenlenen kermeste, Antalya'dan getirilen deve açık artırmayla 45 bin liraya satıldı ve öğrencilere deve eti ikram edildi.

öğrenci yararına açık artırmayla deve satıldıBolu Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için Karaçayır Mahallesi'nde kermes düzenlendi.

Anıtpark'ta mehteran gösterisi ile başlayan ve Hükümet Meydanı'nda devam eden kermesin açılışında konuşan Bolu Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz, İslam anlayışında eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekti.

Yılmaz, kermesin Türk gençliğinin vatan ve millet sevgisi ile yetişmesini sağlamayı amaçladığını ifade ederek, ''Derneğimiz yıllardır faaliyetine devam etmekte. Dernek faaliyetlerimizin temelinde ilimle ve bilimle yetişen neslimizin tam manasıyla donanımlı olması vardır'' diye konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da kermeslerin ihtiyaç sahibi çocukların geleceğe taşınmasına katkı sağladığını söyledi. Yılmaz, vatandaşların kermeslere katılarak ihtiyaç sahibi öğrencilere katkıda bulunmasını istedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Bolu Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz kermesin açılışını yaptı.

Kermeste, Antalya'dan getirilen deve 10 bin lira bedelle başlayan açık artırmada 45 bin liraya satıldı. Deveyi alan ve kermes ağası seçilen Mehmet Demir, kermese katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Demir, imkanları ölçüsünde ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmeye devam edeceğini belirtti.

Bu arada kermese gelenlere deve eti ikram edildi.


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.