banner

Üniversitede Yiğit Bulut'a jöleli protesto
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Öğrenci Konseyi tarafından konuşmacı olarak çağrılan köşe yazarı Yiğit Bulut'a Gençlik Muhalefeti üyesi bir öğrenci jöle fırlattı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşan Yiğit Bulut'u bir grup protesto etti.Gençlik Muhalefeti'nden Can Uğur, "Bu kadar tutuklu gazeteci ve öğrencinin olduğu bir ülkede iktidarın borazanlığını yapıyorsunuz. Biz Gençlik Muhalefeti olarak rantçıların, sömürücülerin değil halkın yanındayız" diye bağırarak jöle kutusunu Bulut'ta fırlattı. Jöle izleyicilerden birine de çarparak Bulut'un hemen önüne düştü. Polis eylemci genci salon dışına çıkardı.

Okul önünde arbede

Bu arada panel yapılan salonun kapısı önünde de arbede yaşandı. Yiğit Bulut'un okula gelişini protesto etmek isteyen öğrencilere güvenlik görevlileri müdahale etti. Bazı öğrenciler salona giremedi.

Yiğit bulut'tan açıklama

Yiğit Bulut konu ile ilgili Twitter sayfasına "Sevgili dostlar, bana ne yapilirsa yapilsin Yerlesik Duzen yikilana kadar yoluma devam edecegim ! Yolumuz birlikte acik olsun !" diye yazdı.

İşte o tweetler

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.