banner

YÖK rektör adaylarını belirleyecek
YÖK, bugün başlayan ve üç gün sürecek toplantıyla 20 üniversitenin rektör adaylarını belirleyecek.

YÖK rektör adaylarını belirleyecekYükseköğretim Kurulu (YÖK), bugün Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya başkanlığında rektör seçimlerini görüşmek üzere toplanacak. Toplantı 27-28 Haziran 2012 tarihlerinde de devam edecek.

Akdeniz, Ankara, Atatürk, Boğaziçi, Cumhuriyet, Çukurova, Dicle, Dokuz Eylül, Ege, Erciyes, Fırat, Gazi, Gaziantep, İnönü, İstanbul Teknik, Karadeniz Teknik, Ondokuz Mayıs, Orta Doğu Teknik, Trakya ve Yıldız Teknik üniversitelerinde, görev süreleri sona eren rektörlerin yerine 14-15-16 Haziran 2012 tarihlerinde aday seçimleri gerçekleştirilmişti.

Seçimlerin ardından her bir üniversite, seçimlerde en fazla oy alan 6'şar adayın ismini YÖK'e bildirdi. YÖK de bugün başlayacak genel kurul toplantısıyla rektör adayları ile görüşecek. Her bir üniversitenin en fazla 6 adayı olduğu için YÖK, her üniversiteden yaklaşık 100'ün üzerinde adayı dinleyecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulacak 3'er ismin belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı, bu isimler arasından rektör atayacak. Sonuçların Cumhurbaşkanlığına sunulma tarihi 2 Temmuz 2012 olarak öngörülüyor.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.