banner

Almanya’daki Türk öğrenci sayısı her geçen gün artıyor
Eğitim standartları ve kalitesinin yüksekliği ile ünlü 83 Milyon nüfuslu Almanya’da 298 üniversite var, bu üniversitelerin 233’ü devlet 65’i ise özel üniversite. Yabancı öğrenciler bu üniversitelerde tıptan mühendisliğe ekonomiden psikolojiye kadar çok geniş yelpazede kaliteli eğitim alabiliyorlar.

almanyadaki öğrencilerArmada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Eğitim Programları Koordinatörü Pelin Oğuz Erşan'ın verdiği bilgiye göre; Alman üniversitelerinin tamamı YÖK tarafından tanınıyor. Ayrıca Alman üniversitelerinden alınan diploma Amerika, Kanada, Avustralya ve AB ülkeleri dahil tüm dünyada da geçerli.

Almanya'da Eğitim Ücretsiz

Almanya'da eğitim ücretsiz. Türkiye'de devlet üniversiteleri gibi sadece yıllık harç ücreti alınıyor. Yıllık okul harç ücreti ise 100 ila 500 Euro arasında değişiyor.

Lisans Eğitimi 3 Yıl

Ülkemizde 4 yıl olan lisans eğitimi, Almanya'da bölümlerin büyük çoğunluğu için 3 yıl. Öğrenciler bu sayede hem eğitim ve yaşam giderlerini 1 yıl azaltıyor, hem de iş hayatına 1 yıl erken başlıyor.

Bir Yüksek Öğrenim Programında Okumaya Hak Kazanmış Öğrenciler Tercih Ediliyor

Üniversite sınavında taban puanı geçip, Türkiye'de herhangi bir özel üniversite ya da devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölümde okumaya hak kazanmış öğrenciler kayıtlarını kolaylıkla Almanya'da bir üniversiteye aldırabiliyor. 3 yıl süren lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler mezun olduktan sonra 2 yıl süren master eğitimlerine devam edebilir ya da 1 yıl içinde iş bulmaları durumunda Almanya'da ikamet ve çalışma izni elde edebilirler.

Ekonomik Yaşam Giderleri

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Eğitim Programları Koordinatörü Pelin Oğuz Erşan; "Bir öğrencinin Almanya'daki yaşam giderleri, Türkiye'de büyük şehirlerdeki yaşam giderleri ile kıyaslandığında hiç de farklı değildir. Almanya'da bir öğrencinin konaklama ve yemek giderleri dahil aylık masrafı yalnızca 550 – 650 € arasında değişir." dedi. Ayrıca Almanya'nın öğrencilere tanıdığı 180 gün yasal part-time çalışma izni ile eğitim ve yaşam giderlerinizi daha da azaltabiliyorsunuz.

Almanya'daki üniversitelerde öğrenciler için çeşitli konaklama imkânları bulunuyor. Öğrenciler, üniversite yurtlarında, özel yurtlarda veya öğrenci evlerinde konaklayabiliyorlar. Konaklama ücretleri ise 200 ila 300 Euro arasında değişiyor.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Ayrıcalığını Armada Grandee ile Yaşayın!

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, üniversite yerleştirme hizmetleri konusunda uluslararası bir kuruluş olan BluePoint International Student Mobility Network aracılığı ile öğrencilerine hem Türkiye'de hem de eğitim almak istedikleri ülkede hizmet veriyor. BluePoint, uluslararası öğrenci değişimi ve öğrenci dolaşımı üzerine faaliyet göstermekte olan, birçok farklı ülkeden öğrencilerin "Öğrenci Hareketliliği" kapsamında değişik ülkelerde eğitim alabilmelerine olanak sağlayan, bunun için dünyanın birçok ülkesindeki temsilci ve servis sağlayıcı ağı ile örgütlenmiş olan bir kuruluştur.

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Türkiye'de iken size, bütçe ve hedeflerinize uygun bireysel analiz ve akademik danışmanlık ile uygun ülke, üniversite ve bölüm tespiti yapar. Üniversite başvuru ve kabul süreci yönetimi ve vize başvuru süreci yönetimi gerçekleştirir. Siz yurt dışındayken havaalanında karşılama ve transfer, şehir ve üniversite oryantasyonu, üniversite kayıt işlemleri, ikamet izni ve diğer resmi başvurularda danışmanlık, acil durum desteği gibi hizmetler sunmaktadır.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.