banner

Öğretmenevine içki yasağı
Eskişehir Öğretmenevi'ni denetleyen Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri, öğretmenevinin içki servisi için belediyeden ruhsat almasını istedi. AKP'li Odunpazarı Belediyesi izin vermedi.

içki yasağıGeçen günlerde Eskişehir Öğretmenevi’ni denetleyen Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri, öğretmenevinin içki ruhsatı olmadığını belirterek belediyeden izin alınmasını istedi. Ancak AKP’li Odunpazarı Belediyesi, öğretmenevinin okullar bölgesinde olduğunu savunarak ruhsat vermedi. Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kepez, “Öğretmenevi alkollü bölgeler kapsamına girmiyor. Ayrıca okullar bölgesi içinde yer alıyor. Biz yönetmeliğe göre hareket ediyoruz” dedi. Bu duruma tepki gösteren Eskişehir Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı, “AKP iktidarı her geçen gün yasakçı zihniyetine hız veriyor. Bir de yasaklara kılıf bulmakta üzerlerine yok. Bu tamamen kasıtlı bir olay” diye konuştu.

(cumhuriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.