banner

Girişimci iki öğrenciden ilginç proje
Bilkent Üniversitesi'nin girişimci iki öğrencisi tatillerde memlekete gitmek için otobüs şirketlerini tek tek dolaşıp bilet aramaktan yorulunca çareyi istedikleri nitelikte otobüs biletlerini tek elden bulabilecekleri internet sitesi tasarlamakta buldu.  

Girişimci iki öğrenciden ilginç projeSite sayesinde tek kişilik koltukları olan, film izlenebilen yeni model araçları seçmek; varış saati, peron numarası ya da güzergahı görmek ve gidilen yere en ucuz bileti bulmak mümkün.

Firmanın Genel Müdürü Yiğit Gürocak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşı Ali Yılmaz ile geçen yıl bayram döneminde, memlekete gidebilmek için bütün otobüs firmalarını dolaştıklarını, tüm seferlere tek tek bakmak zorunda kaldıklarını anlattı.

Gürocak, o dönem firmaların bir arada olduğu ve en uygun seferleri gösteren bir sistem bulunmadığını fark ettiklerini dile getiren Gürocak, bu düşünceden hareketle bir şirket kurduklarını söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.