banner

En Dakik Öğretmenler
Dinçer'in kulakları çınlasın. Araştırmaya göre; tüm meslek grupları içinde işe en az geç kalanlar öğretmenler.

dakik öğretmenÇalışma hayatındaki hemen herkes mutlaka bir şekilde işe geç kalırken; bu gecikmelerin ardındaki bahaneler saymakla bitmiyor... Uykusuzluktan, yorgunluktan dem vuran çalışanlar bir yana, bazı bahaneler var ki, fıkraları aratmıyor... Para dergisi, çalışanların işe geç kalma nedenleri ve öne sürdükleri bahaneleri araştırdı. Online araştırma şirketi DORinsight tarafından gerçekleştirilen çalışma sonuçlarına göre; 'Kahvaltılık almaya gittiğim yerdeki kuyruğun uzunluğu yüzünden geciktim' diye bahane uyduranlar bile bulunuyor. Kadın çalışanların gerekçeleri de dikkat çekiyor. Giyeceği kıyafete karar veremediği için işe geç kaldığını anlatan kadın çalışanların yanı sıra, günleri karıştırdığını, iş gününü cumartesi-pazar olarak düşündüğü için işe geciktiğini söyleyenler de bulunuyor. Komşusunun gürültüsünden uyuyamadığı için sabah uyanamadığını söyleyen çalışanlar bile mevcut.

 En dakik öğretmenler

 Araştırmaya göre; tüm meslek grupları içinde işe en az geç kalanlar öğretmenler. Kamu ya da özel sektörde üst ve orta düzey yöneticilik yapanlar ise işe en fazla geç kalan grubu oluşturuyor buy cheap kamagra uk. İşe geç kalan bir diğer grup ise iş hayatına yeni başlayanlar ve özellikle 26-30 yaş arasındaki kişiler. En az geç kalanlarıysa ayda 2-3 kez olmak üzere 36-40 yaş arası çalışanlar oluşturuyor. Araştırmaya katılanların yarısı işe geç kalmadığını ifade ederken; yaklaşık her 5 çalışandan 1'i ise haftada en az bir kere işe gecikiyor. İşe en çok geç kalma nedenleri arasında uyuyakalmak yüzde 48'le başı çekiyor. Bunu yüzde 34'le yorgunluk takip ediyor. House of Human Koçluk kurucu ortağı Nuri Murat Avcı ise çalışanlara işe geç kalmamaları için şu önerilerde bulunuyor: "Yatmadan önce, ertesi gün size kendinizi iyi hissettirecek, heyecanlandıracak bir iş düşünün. Kendinize, 'Yarın kendimi iyi hissetmek için ne yapabilirim?' diye sorun. Yanıtı sizi rahatlatacaktır."

(takvim)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.