banner

O dersler YÖK artık
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yeni bir çalışmaya imza attı. Bu kapsamda üniversitede okutulan İnkılap Tarihi, Türkçe ve İngilizce dersleri kaldırıldı

universiteYÖK, yeni "YÖK Kanunu" ile ezberbozdu! Çalışma kapsamında üniversite birinci sınıfta her bölümde zorunlu olarak okutulan İnkılap Tarihi, Türkçe ve İngilizce dersleri kaldırıldı. Gerekçe ise lisede okutulan derslerin, üniversitede mesleki eğitime geçişi yavaşlatmasıydı.

Bu yılı etkilemeyecek

Söz konusu uygulama YÖK Kanunu çıktıktan sonra yapılacak. Yani yeni eğitim-öğretim döneminde ilgili dersler zorunlu olmaya devam edecek. Yeni düzenleme 2012-2013 eğitim-öğretim yılını etkilemeyecek. Yeni YÖK Yasası Meclis ve Köşk onayı alırsa hayata geçecek.

(cnntürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.