banner

Din kültürü öğretmenliği için taban puan düştü
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atama kılavuzunda, ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ ile ‘Grafik ve Fotoğraf Grafik’ alanlarına ait taban puanları değiştirdi.

din öğretmeniMilli Eğitim Bakanlığı, 2012-2 Öğretmen Atama Kılavuzu’nda değişiklik yaptı. İlk açıklanan kılavuzda atama yapılacak alanlardan din kültürü ve ahlak bilgisi ile grafik ve fotoğraf grafik için taban puan 70 olarak belirtilmişti. Söz konusu taban puanlarının yanlış hesaplandığı, bu puanlarla özellikle din kültürü ve ahlak bilgisi branşı için ayrılan toplam 2 bin 975 kontenjanın çok büyük oranda boş kalacağı belirtilmişti.

Bakanlık, söz konusu kılavuzun ‘Atama Yapılacak Alanlar İle Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Çizelgesi’nde değişikliğe gitti. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanı için taban puanı 55’e indiren Bakanlık, grafik ve fotoğraf grafik için ise bir taban puan belirlemedi.

Öte yandan, öğretmen atamaları için başvurular yarın başlıyor. Başvurular elektronik ortamda 9 Eylül tarihine kadar yapılabilecek. Öğretmen adayları en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Atamalar ise 10 Eylül’de bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek. Atanan öğretmenler 11 Eylül tarihinde göreve başlayacak. Adaylar, 12-16 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimine alınacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.