banner

Basından sonra öğrencilere de akreditasyon uygulandı
Başbakan Erdoğan’ın Ankara Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa katılması nedeniyle üniversitede olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Çatılara keskin nişancılar yerleştirilirken, listede adı olmayanlar içeri alınmadı. Erdoğan’ı protesto etmek isteyen 12 öğrenci ise gözaltına alındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Üniversitesi'nin 2012-2013 akademik yıl açılış törenine katıldı.

Başbakan Erdoğan’ın konferansa katılması nedeniyle üniversitede geniş güvenlik önlemleri alındı. Üniversite yerleşkesindeki çatılara keskin nişancıların yerleştirildiği görüldü.

Morfoloji binasında gerçekleştirilen konferansa sadece listede adı olanlar alındı. Öğrenci ve öğretim üyeleri ise yapılan aramalardan sonra salona alındı.

'TERÖRLE ARANIZA MESAFE KOYUN'

Başbakan Erdoğan, konferansta yaptığı konuşmada öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.

Erdoğan, “Sakın ailenizi unutmayın, aile millet demektir. Kibir ve gurur asla yanınıza yaklaşmasın. Tavrınızı daima hoşgörü ve demokrasiden yana koyun. Şiddet, terör ve kötü alışkanlıklara karşı her zaman mesafeli olun” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE BİBER GAZLI MÜDAHALE

Öte yandan, Başbakan Erdoğan'ın törenin yapılacağı Morfoloji binasına gelişi sırasında, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi oldukları belirtilen bir grup, protesto eylemi yapmak istedi.

Güvenlik güçlerinin barikat oluşturarak durdurduğu grup direnince, biber gazıyla müdahalede edildi.

Polis ekipleri, eylemde ısrar eden gruptan 12 kişiyi gözaltına aldı.

(ntv)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.