banner

ÖSYM Başkanı Demir’den KPSS kopya açıklaması
ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2010KPSS sınavındaki kopya soruşturması hakkında sorulan bir soruya, soruşturmanın devam ettiğini ve en kısa sürede sonuçlanmasını umduğunu belirtti. Demir, 2012 KPSS sınavına ilişkin ise soruların çalındığı iddiasının asılsız olduğunu bir kez daha yineledi

Demir, “ göreve gelmemize neden olan 2010 KPSS konusunda savcılık soruşturması devam etmektedir. Umarım en kısa zamanda sonuçlanır ve olayın failleri cezalandırılır. Ben de merakla bekliyorum. Öte yandan her sınav sonrasında gerek basında gerekse bize ihbar olarak gelen tüm durumlar değerlendirilmekte ve bir ihmal varsa gerekenler yapılmaktadır. 2012 KPSS'de hem sızma hem de soruların çalındığı iddiası tamamen asılsızdır. Çok teknik incelemelerle böyle bir sızmanın olmadığına emin olduğumuz için devam ettik ve sonuçlarımızı açıkladık."

Demir, ÖSYM olarak hedeflerini, "bugüne kadar oluşturulmamış soru bankasını bir an önce oluşturmak, elektronik sınava hazırlanmak, nitelikli sınav planlarını yapmak, açık uçlu sınavlar yapabilmek, değerlendirmeyi bilimsel ortamlarda yapmak ve en kısa zamanda sonuçları açıklamak" olarak sıraladı.

Demir, "Bütün bunlarda temel vizyonumuz herkesin kendi sınav sonucunu kendisinin hesap edebildiği adil bir sınav sistemini Türkiye'ye kazandırmaktır" dedi.

İlgili haberler için tıklayın

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.