banner

Bakan Günay’dan 10 Kasım mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye Cumhuriyeti'nin baş mimarı, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya görüşü, misyonu, vizyonu ve olağanüstü öngörüsü ile tüm insanlığa örnek olmuş, aradan geçen zaman içinde fikirleri güncelliğini koruyan bir dünya lideri olduğunu belirtti.

Günay, Büyük Önder Atatürk'ün vefatının 74. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

''Türkiye Cumhuriyeti'nin baş mimarı, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk dünya görüşü, misyonu, vizyonu ve olağanüstü öngörüsü ile tüm insanlığa örnek olmuş, aradan geçen bunca zaman içinde fikirleri güncelliğini koruyan bir dünya lideridir. Atatürk bir ideoloji değil, bir uygarlık, çağı yakalama ve de aşma yürüyüşünün adıdır.

Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyete sahip çıkmak, onu yüceltmek onun mirasçısı olan bizlere düşen en büyük görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Atatürk'ü ölümünün 74. yılında bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.