banner

Rektör Tarhan’da ilginç internet benzetmesi
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üniversite öğrencileriyle yaptığı söyleşide, internet için ilginç bir benzetme yaptı. Tarhan, kıyamet alametlerinden sayılan Dabbet-ül Arz-ın, yerde debelenen bir canlı olduğunu ve her yerde var olacağını belirterek internetin de debelenen bir görünüm sergilediğini iddia etti.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitim Kulübü, başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etti. Tarhan’a bu güne kadar yürüttükleri ve hedeflenen çalışmaları hakkında bilgi veren öğrenciler, gençliği daha aktif hale nasıl getirebiliriz üzerine kafa yorduklarını, bu yönde de Tarhan’ın görüşlerine başvurmak istediklerini belirtti.

Aktif bir kulüp hedeflediklerini, bu kapsamda Türkiye’nin önemli model kişilerini ziyaret ettiklerini ifade eden Kulüp Başkan Yardımcısı Durali Karacan, günümüz gençliğinin bir takım kötü alışkanlıklarla mücadele ettiğini, internet bağımlılığının da bunlardan biri olduğunu ifade etti. Karacan, gençliği bu durumdan korumak adına neler yapabiliriz düşüncesiyle Rektör Tarhan’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle gelişen teknoloji ve kültürlere etkisi hakkında da sohbet eden Tarhan ise, internetin ilahiyatçılar ile ilgili önemli bir boyutu olduğunu vurguladı. Kıyamet alametlerinden sayılan Dabbet-ül Arz-ın yerde debelenen bir canlı olduğunu ve her yerde var olacağını belirten Tarhan, internetin de fiberoptik alt yapı ile sinizoidal dalga frekansı ile çalışması nedeniyle debelenen bir görünüm sergilediğini iddia etti. İnternetin dabbet-ül arz gibi iyiye veya kötüye hizmet etmesinin mümkün olması nedeniyle iyi insan yetiştirmeyi amaçlayanların interneti bu amaçla uygulamalarının dini bir gerekçesi olduğunu da sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.