banner

Üniversiteli milletvekili ders çalışamadığından yakındı
TBMM'de üniversitede okuyan MHP Tekirdağ Milletvekili Belen, yopun çalışma temposundan dolayı ders çalışamadığını belirtti

MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent BelenMeclis'te, üniversitede okuyan bir milletvekili var. Açıköğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü 1. sınıfında okuyan MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Meclis'in yoğunluğu nedeniyle derslere çalışamadığını söyledi.

MHP'li Belen, konuyla ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1975 yılında Bursa İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne girdiğini ancak 12 Eylül öncesi ortamında mezun olamadığını ifade etti.

Okuldan atıldığını anlatan Belen, ''Daha sonra bir kez kayıt açtırdım, fakat iş hayatına atıldığımız için başa çıkamadım, sınavlara giremedim. Son çıkan üniversite af yasasıyla müracaat ederek, Uludağ Üniversitesi'ndeki kaydımı, daha kolay olması amacıyla, devam mecburiyeti olmayan Açıköğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümüne aldırdım, 1. sınıftayım'' dedi.

Belen, ''Kitapları aldık fakat Meclis'in yoğunluğu ve siyasi faaliyetler nedeniyle zaman bulup çalışamadım. Ayrıca sınavlara giremedim. Ama gelecek dönemle ilgili ders kaydımı yaptırdım, umarım bu sefer sınavlara girebilirim. Bu sefer niyetliyim, oturup ders çalışacağım'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.