banner

Lezbiyen sorusu soran hocaya soruşturma
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi'nde bir hoca hakkında Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin sınavında öğrencilere lezbiyen ilişkiyi çok ayrıntılı olarak anlattığı soru nedeniyle soruşturma açıldı.

akdeniz universitesiAkdeniz Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi'nde Yrd.Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur hakkında, Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin sınavında öğrencilere, 'Azgine' ve reşit olmayan 'Safsalake' adını verdiği hayali iki kadın üzerinden kurguladığı lezbiyen ilişkiyi çok ayrıntılı olarak anlattığı soru nedeniyle soruşturma açıldı.

AÜ Hukuk Fakültesi'nde Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin 19 Kasım tarihinde yapılan ara sınavındaki bir soruda Yrd.Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, yarattığı iki kişilik üzerinden cinsel içerikli suçlara ilişkin bir soru yöneltti. Yrd.Doç.Dr. Kanbur sorusunda, bir kozmetik mağazasında çalışan eşcinsel eğilimleri olan 'Azgine' ile aynı mağazadaki çalışma arkadaşı 17 yaşındaki 'Safsalake'yi evine götürerek lezbiyen ilişkiye girdiği ve ardından da yapay erkeklik organı ile Safsalake ile anüs yoluyla birleştiğine ilişkin 40 puan değerindeki sorusunda, ikili arasındaki yaşananları da ayrıntılı bir şekilde anlattı.

'Safsalake' ise olayı annesi 'Eyvahe' ile babası 'Garibane'ye anlatmasıyla durum polise bildiriliyor. Aşırı derecede porno içerikli kelime ve hikayeler kullanıldığı için şikayet edilen Yrd. Doç. Dr. Kanbur hakkında önce inceleme başlatıldığını, ardından incelemenin soruşturmaya dönüştürüldüğünü kaydeden Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, olayın kurgusunun değil, soruda kullanılan isimler, anlatım biçimi ve kullanılan ifadelerin soruşturmaya neden olduğunu söyledi. Türkiye'de işlenen suçların yüzde 50'sinin cinsel suçlar olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Kanbur ise bir şekilde Hukuk Fakültesi öğrencilerine bunların öğretilmesi gerektiğini söyledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.