banner

Bahçeşehirli öğrencilerden taşınma protestosu
Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinden taşınma kararına protesto

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Karaköy’e taşınma kararı öğrenciler tarafından protesto edildi

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Karaköy’e taşınacağını öğrenen 400’e yakın öğrenci, üniversitenin Fazıl Say Konferans Salonu’nun önünde eylem yaptı. Okulun yüzde 65’inin Beşiktaş’taki fakültelerinin taşınmasını istemediklerini belirten öğrenciler, "Okulun büyük bir kısmı bu kampüsten taşınmak istemiyor. Sözlerimiz dikkate alınmıyor. Özellikle İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen hocamızın dedikleri bizi çok üzdü. Haluk Hoca, ‘Sizin başınızda ben varım. Beni dinlemek zorundasınız. Ben gidiyorsam, dekanınız olarak beni dinleyeceksiniz. Yok gelmiyorum, diyorsanız; kaydınızı başka yere aldırın’ dedi. Bu tür değişikliklerde öğrencilerin de fikri alınmalı" diye konuştular.

Kalabalığı yatıştırmak için konuşma yapmak zorunda kalan üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, şu açıklamalarda bulundu: "Beşiktaş’taki kampüste iletişim stüdyolarına yer kalmadı. Bu nedenle Karaköy’deki binayı ek olarak alacağız. Sadece İletişim Fakültesi öğrencileri gitmeyecek oraya. Sanattan teknolojiye, mimarlıktan iletişime birçok alanda çalışmalar yapılacak. Siz, taşınmaktan çok Haluk Hocanıza kırılmışsınız. Ben, Haluk Hoca yerine hepinizden özür diliyorum. Ama Haluk Hoca’yı buraya getirip özür dilemesini isterseniz benden, bu okulu kapatır giderim. Bende öğrenci oldum. Doğru olduğunu savunduğunuz konularda hakkınızı arayın."

Ortaköy’de de bir binayı Bahçeşehir Üniversitesi bünyesine katacaklarını belirten Yücel, "Karaköy’den Ortaköy’e uzanan bir kampüsümüz olacak. Artık dünyada tüm üniversiteler bu şekilde düzenleniyor. Karaköy’deki kampüsümüzü tamamen kültür endüstrisine dönüştüreceğiz. Kampüsler arası da ulaşımı sağlayacağız" dedi.

(hürriyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.