banner

TÜBİTAK’tan araştırmacılara iyi haber!
TÜBİTAK, bu yıldan itibaren yeni bir projeyi hayata geçirdi. TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB), proje performans ödülü uygulaması başlattı.

TÜBİTAK, bu yıldan itibaren başarılı projelerin yürütücü ve araştırmacılarını 30 bin ile 100 bin lira arasında ödüllendirecek.

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yeni yılla birlikte proje performans ödülü uygulaması başlatılacak. Uygulama ile başarıyla sonuçlanan projelerin yürütücü ve araştırmacılarına para ödülü verilecek.

Yeni ödül sistemine ilişkin bilgi veren TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Doç. Dr. M. Necati Demir, proje yürütücülerinin, 1 Ocak 2013'den itibaren sonuçlanan projeleri için proje bitiş tarihinden itibaren 3 yıl içerisinde TÜBİTAK ARDEB'e başvurabileceğini belirtti. 

Demir, ARDEB'in verdiği teşvik ve ödüller sayesinde TÜBİTAK'ta başarı ile yürütülen ve sonuçlandırılan projelerin yürütücülerinin aylık 4 bin 500 lira ek gelir imkanı sağlayabileceğini belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.