banner

Atanamayan öğretmenlere sonunda bunu da yaptırdılar
Yaşadıkları sıkıntıları sosyal medya aracılığı ile sürekli yansıtmaya çalışan eş durumu mağduru öğretmenler, seslerini hükümet üyelerine duyurabilmek için bu kez de ilan verdi.

Öğretmenler, Ankara'nın en merkezi yerlerindeki billboardlarda yer alan ilanlarla, Şubat ayında tayinlerinin yapılması için karar alınmasını sağlamaya çalışıyor.

Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan eş durumu mağduru öğretmenler, Ankara'nın en merkezi bölgelerine toplamda 11 billboard ilanı vererek seslerini duyurmaya çalışıyor. İlanlarda, 'Ailemi geri istiyorum' sloganının yanısıra, '2012 Şubat'ta atanan öğretmenleri de kapsayan il-ilçe emri ile birlikte 2013 Şubat'ında kapsamlı özür grubu ataması istiyoruz' yazısı yer alıyor. Billboardlar, başta Kızılay-Sıhhıye gibi Ankara'nın hareketli yaya trafiğinin yaşandığı merkezlerinde yoğun ve ana caddelerinde olmak üzere değişik bölgelerde yer alıyor.

TELEFONDA ANNE BABALIK YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Gazete ve telizyon bürolarını da arayarak konuyla ilgili açıklama yapan öğretmenler, "Her yıl Şubat ayında yapılan özür grubu atamasının bu yıl yapılmayacağı açıklanmıştır. Ancak bizler eşlerimizden, çocuklarımızdan daha fazla ayrı yaşamak istemiyoruz. Aile hayatımız tamamen bitmiştir. Onlarca çift boşanma aşamasına geldi. Telefonda karı-kocalık, annelik- babalık yapmaya çalışıyoruz. Bilgisayar ekranından çocuklarımız bizlere dokunmaya çalışıyor. Öğretmenler sadece ailelerini geri istiyor. Bu nedenle yetkililere sesimizi duyurabilmek için Ankara'nın çeşitli yerlerinde billboard ve luna kiraladık" dedi.

Öğretmenler, 2012 Şubat'ta atanan öğretmenleri de kapsayacak il-ilçe emri uygulaması ile birlikte Şubat ayında eş durumu tayini istediklerini belirtti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.