banner

Öğretmene mobbing davasında karar
Bakırköy'deki bir lisede edebiyat öğretmenine mobbing uyguladığı gerekçesiyle yargılanan okul müdürü, iki yardımcısı ve iki öğretmen, beraat etti.

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan okul müdürü M.K, müdür yardımcıları S.T. ile A.H.T. ve öğretmenler C.Ş. ile A.B.K. katıldı.

Müşteki edebiyat öğretmeni F.İ'nin avukatı, savcının mütalaasına karşı süre verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, dosyanın geldiği aşamaya göre, usul yönünden müşteki tarafın mütalaaya katılmadığını belirttiği ve müdahil vekiline mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunması için süre verilmesi talebinin usule aykırı görüldüğünden reddine karar verdi.

Son sözleri sorulan sanıklar, beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklar hakkında atılı suçtan cezalandırılmaları için kamu davası açıldığını belirterek, toplanan deliller, sanıkların savunmaları, Adli Tıp Kurumu raporu, tanık beyanları birlikte değerlendirildiğinde, sanıkların üzerlerine atılı suçu işledikleri kanıtlanamadığından sanıkların beraatlerine karar verdi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Bakırköy'deki bir liseye edebiyat öğretmeni olarak atanan F.İ. hakkında okul müdürü M.K'nin bir takım kötü yakıştırmalarda bulunduğu belirtildi.

Okul müdürünün öğrencileri de kullanarak F.İ. hakkında dedikodular yaymaya başladığı kaydedilen iddianamede, M.K'nin öğretmeni okuldan uzaklaştırmak için hakkında tahkikat yaptırdığı ifade edildi.

2 müdür yardımcısı ile 2 öğretmenin de F.İ'ye psikolojik baskı yaptığı kaydedilen iddianamede, müdür M.K, yardımcıları S.T. ve A.H.T. ile öğretmenler C.Ş. ve A.B.K'nin ''kamu görevlisine işkence yapma'' suçlamasıyla 3 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.