banner

Onlar elektriği hayatları boyunca hiç görmedi
Niğde'nin Altunhisar ilçesine bağlı Keçikalesi beldesindeki 60 nüfuslu Küme Evleri sakinleri, üç kuşaktır mum ışığında yaşıyor.

Altunhisar ilçesinin Keçikalesi beldesine bağlı Erenler Mahallesi'nin Küme Evleri mevkisinde yaşamlarını sürdüren 60 kişi, yaklaşık 60 yıldır mahallelerine elektrik gelmesini bekliyor.

Mahalle sakinlerinden Necati Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Ailelerimizle toplandık gittik 'elektrik veremiyoruz' dediler. Halen de müracaat ediyoruz. Lastik keserek ışıklandırma yapmaya çalışıyoruz, ancak çocuklar hasta oluyor, zehirleniyor'' şeklinde konuştu.

Babam elektriği hiç görmeden öldü

Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Yunus Şimşek (43) de 60 yıldır elektriklerinin olmadığını ve bu nedenle mağdur olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Burada elektriğimiz olmadığından dolayı mağduruz. Şarj aletlerimizi beldeden doldurup geliyoruz. Burada babam 60 yaşında elektriği hiç görmeden öldü. Ben 43 yaşındayım, 9 tane çocuğum var elektriği ben de görmedim, çocuklarım da.''

Keçikalesi Belediye Başkanı Lütfi Öztürk ise Küme Evlerinde bulunan evlerin yasal olarak herhangi bir sıkıntısı olmadığını belirterek, ''Ben iki sene elektriklerin bağlanması için uğraştım ama sonuç alamadım. Bize verilen bilgi hane sayısı az olduğu için bağlayamayız dediler'' ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.