banner

Beşiktaşlılar, Soma mağdurları için okul yaptırdı
Soma'daki maden faciasında en fazla şehit veren yerleşimlerden Kınık ilçesine bağlı Köseler Mahallesi'nde İzmir Beşiktaşlılar Derneği üyelerinin katkılarıyla yaptırılan ilkokul, eğitim öğretime kazandırıldı. 

Soma'daki maden faciasında 14 şehit veren Köseler Mahallesi'ne İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nin katkılarıyla 4 ayda inşa edilen Köseler İlkokulu'nun açılışına katılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman maden faciasında şehit olan işçileri rahmetle andıklarını belirtti.

Facianın Soma dışında çevre çevre ilçeler ve köylerde de kayıplar verilmesine yol açtığına işaret eden Orman, yaşanan acıları azaltmak için yapılan yardımlarda bu yerlerin unutulmamasının önemli olduğunu kaydetti. Orman, böylesi bir projenin açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Beşiktaş halkın takımı ve artık Beşiktaş’ın bir köyü daha oldu" dedi. 

Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer de Beşiktaş'ın Türkiye’nin büyük kulüplerinden olduğunu belirterek, "Beşiktaş’a ve Fikret Orman’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Efe Girişken'in de katılımıyla okulun açılışı gerçekleştirildi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.