banner

İstanbul'da öğrenci yurt kapasitesi açıklandı
İstanbul'da üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı 12 bin 699 yatak kapasiteli 20 yurt ve 28 bin 900 yatak kapasiteli 251 özel yurt bulunuyor.

yurtGençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı KYK'dan alınan bilgiye göre, yeni eğitim-öğretim yılında da yatak kapasitesi artırılarak öğrencilerin barınma ve beslenme ihtiyaçları karşılanıyor. 

Kentte, bu yıl itibarıyla KYK'ya bağlı yurt sayısı 20'ye çıktı. 2002'de 11 bin 400 öğrencinin barındığı yurtlarda, bu sayı 1 Ağustos itibarıyla 7 bin 659'u kız ve 5 bin 40'ı erkek olmak üzere toplam 12 bin 699'a yükseldi. 

Yıl sonuna kadar yeni yurtların devreye girmesiyle yatak kapasitesinde 3 bin 555 kişilik artış olacak. Böylece yüzde 25'lik artışla İstanbul'da KYK yurtlarında kalan öğrenci sayısının 16 bin 254'e ulaşması bekleniyor.

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.