banner

Yeni dekanları rektörler belirleyecek
YÖK, dekan vekilliklerinin rektörlerin uhdesine verildiğini ve rektörlerce uygun görülecek öğretim üyesi taleplerinin kurul tarafından değerlendirileceğini bildirdi.

 

iuYükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan yazılı açıklamada, 19 Temmuz'da bütün devlet ve vakıf üniversitelerindeki fakülte dekanlarının istifasının istendiği ve 20 Temmuz'da tüm fakülte dekanlarının istifalarına ilişkin rektörlük tekliflerinin başkanlığa iletildiği anımsatıldı.
Bu tekliflerin YÖK Genel Kurulunda kabul edilmek suretiyle karara bağlandığı, devletin bekası ve milli iradeye saygı noktasında tek vücut olan tüm üniversitelere bu konuda gösterdikleri işbirliği dolayısıyla teşekkür edildiği aktarılan açıklamada, ayrıca tüm üniversitelerde en kısa süre içerisinde yeniden dekan ataması işlemlerinin gerçekleştirileceği bilgisinin kamuoyu ile paylaşıldığı anlatıldı.
Açıklamada, YÖK'ün dekan vekillerine ilişkin üniversitelere bir yazı gönderdiği bildirildi.
YÖK'ten üniversitelere gönderilen yazıda, "Rektörlerimizce Başkanlığımıza iletilen talepler dikkate alınarak, rektörün uhdesine tevdi edilen dekan vekillikleri ile ilgili olarak, bu vekaletlerin tarafınızca gereken incelemelerin titizlikle yapıldıktan sonra uygun görülen öğretim üyelerine verilmesi ile ilgili talebinizin kurulumuz başkanlığına gönderilmesi halinde değerlendirilebileceğine dair bilgilerinizi rica ederim." ifadelerinin yer aldığı kaydedildi.


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.