banner

İstanbul Şehir Üniversitesi’ne 20 Milyon TL destek
İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla gerçekleştirilen “Rekabetçi Sektörler Programı” kapsamında, GAP4MSME projesiyle 20 milyon TL’lik destek almaya hak kazandı. Proje kapsamında 3 yıl içinde yapılacak çalışmalarla 450 firmanın ulusal ve uluslararası rekabet edebilirliğinin arttırılması hedefleniyor.

onder_yilmaz_sehir_uniİstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ŞEHİR TTO); Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan “Rekabetçi Sektörler Programı” kapsamında değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayarak, GAP4MSME (Growth and Acceleration Program for Micro, Small and Medium Enterprises) projesiyle 20 milyon TL’lik destek almaya hak kazandı.
Proje hakkında bilgi veren İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Önder Yılmaz, “GAP4MSME projesi İstanbul Şehir Üniversitesi yürütücülüğünde, Dokuz Eylül Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Sanayi Odası ortaklığında yürütülecek. Proje kapsamında İstanbul, İzmir ve Bursa’da inovasyon kapasite analizi ile farklı seviyelerde belirlenen yararlanıcılara kurulacak 3 makerlab ile birlikte farklı eğitim ve hizmetler verilecek rekabet arttırıcı aksiyon planları oluşturulup, teknoloji ticarileştirme ve inovatif kapasite artırımı hizmetleri sunulacak” dedi.
Üç yıl içinde 450 firmaya ulaşılması planlanıyor
Projenin üç yıl süreceğini anlatan Önder Yılmaz şunları söyledi: “Üç yıllık program kapsamında yaklaşık 450 firmaya pazar araştırması, teknoloji değerlendirme raporu, fuar katılımları, patent yazımı, ulusal ve uluslararası proje yazımı, sertifikasyon, inovasyon eğitimleri, prototipleme, yurtdışı demoday vb. özelleştirilmiş servisler dış uzmanlar ile ücretsiz olarak sunulacak. Ayrıca üç şehirde kurulacak olan nesnelerin interneti–akıllı şehir, otomotiv ve sağlık odaklı prototipleme ve fabrikasyon laboratuvar altyapıları ile teknoloji odaklı ürün geliştirme süreçleri desteklenerek hızlandırılacak. Bu doğrultuda proje süresince yararlanıcı firmaların ulusal ve uluslararası rekabet edebilirliğinin arttırılması ve oluşturulan değerlerin uluslararası görünürlüğünün arttırılması amaçlanıyor.”

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.