banner

Sınav Koleji üç boyutlu eğitim sistemiyle yaşam boyu başarı sunuyor
Sınav Koleji, akademik eğitim, yabancı dil eğitimi ve After School Programı olmak üzere 3 boyutlu eğitim sistemiyle öğrenciler özel derse ya da ekstra dershaneye ihtiyaç duymuyor.

Sınav Koleji’nin akademik eğitim, yabancı dil eğitimi ve After School Programı olmak üzere 3 boyutlu eğitim sistemiyle öğrencilerine yaşam boyu başarının kapılarını araladığını dile getiren Sınav Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Nazlı Yılmaz, okul ve dershane programının birlikte yürütüldüğü kolejde, özel derse ya da ekstra dershaneye ihtiyaç duyulmadığını da vurguluyor.

Sınav Koleji ve Sınav Koleji’nin uyguladığı eğitim sistemi hakkında bilgi alabilir miyiz?

“Gözü Yükseklerde Olanlar İçin Farklı Bir Okul” olan Sınav Koleji, Ankara ve Bursa’daki kampüsleriyle eğitim - öğretim hizmetlerini sürdürüyor. Önümüzdeki dönem başta Antalya olmak üzere Konya, Samsun, Afyon ve Ankara Keçiören’de de yeni okullarını hizmete açacak. Sınav Koleji ayrıca Türkiye genelindeki tüm Sınav Dergisi Dershaneleri’nin bulunduğu illerde de yeni okullar açmaya hazırlanıyor.

Sınav Koleji olarak akademik eğitim, yabancı dil eğitimi ve After School Programı olmak üzere 3 boyutlu eğitim sistemimizle öğrencilerimize yaşam boyu başarının kapılarını aralıyoruz. Okulumuzda, “THE OKUL” (Takip/Sorumluluk, Hakkaniyet/Dürüstlük, Empati/Duygudaşlık) konseptine sahip seçkin eğitim kadromuzla tam gün, yoğun ve nitelikli bir eğitim veriliyor. Anaokuluna ve ilkokula ayrı bir özenin gösterildiği Sınav Koleji’nde eğitim, oyun, spor ve yaşam alanları yaş gruplarına göre planlanmıştır. Yoğun İngilizce ve oyun – beceri temelli etkin eğitimin verildiği anaokulumuzda öğrencilerimizin zekâ gelişimleri hızlanmakta, okul olgunluğu kazanarak sonraki yıllarda okul başarıları ve yaşam becerileri artmaktadır. Okul ve dershane programının birlikte yürütüldüğü Sınav Koleji’nde özel derse ya da ekstra dershaneye ihtiyaç duyulmamaktadır. 2 yılda rekor bir başarıya imza atarak öğrencilerinin tümü Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşen Sınav Koleji, ÖSYM’nin açıkladığı YGS ve LYS sonuçlarına göre Matematik - Fen sıralamasında 441.81 gibi rekor bir puanla Türkiye birincisi olmuştur. Türkiye birinciliği, eğitim sistemimizin ve okul - dershane programımızın başarılı bir şekilde uygulanmasının sonucudur. THE OKUL konseptiyle Değerler Eğitimi’ne büyük bir önemin verildiği Sınav Koleji’nde sevgi, saygı, adalet, dayanışma, yardımseverlik, hoşgörü ve fedakârlık gibi toplumsal değerler kurumsal felsefenin merkezine yerleşmiştir. Her ay seçilen bir değer ile ilgili çeşitli çalışmalar yapan ve Değerler Eğitimi’ni böylelikle daha iyi benimseyen öğrencilerimiz, kendilerine ve topluma yararlı bireyler olarak hayata hazırlanıyorlar. Sınav Koleji, anaokulundan 5. Sınıfa kadar her sınıfta iki öğretmen uygulamasını benimsemiştir. Bu uygulama sayesinde öğrencilere daha fazla bire bir zaman ayrılırken, her öğrencinin farklı öğrenme stiline göre öğretim metodu uygulama imkânı oluyor. Birebir ilgi ve yüksek sosyal etkileşime dayalı uygulamada öğrencilerimizin ilgi alanları keşfediliyor ve buna göre yönlendirmeler yapılıyor. En önemlisi de uygulama sayesinde öğrencilerin derslerde ve diğer etkinliklerde varsa eksiklikleri kısa sürede gideriliyor. Aynı zamanda öğrencilerimizin okula uyumu kolaylaşırken, özgüven ve iletişim becerileri de artıyor.

Bunun dışında yaz döneminde spor, sanat, kültür ve akademik alanları kapsayan nitelikli bir yaz okulu programı uygulanmaktadır. Okul öğrencilerimizin yanında dışarıdan da öğrenci kabul edilebilmektedir.

DERSLER AKILLI SINIFLARDA İŞLENİYOR

Kolejinizde bulunan akıllı sınıflarda neler yer alıyor. Dersler akıllı sınıflarda nasıl işleniyor?

Aktif öğrenme modelinin benimsendiği okulumuzda dersler, ergonomik, geniş, ferah, şeffaf ve donanımlı akıllı sınıflarda işleniyor. Sınıflar, geleneksel ve sabit yapının ötesinde, bireysel ve grup çalışmasına uygun bir yapıya sahip. Öğrenci mobilyaları hareketli ve sınıflar bütün öğeleriyle dinamik. Akıllı sınıflarımızda biri interaktif çift tahta, her öğrenciye özel hareketli masa ve koltuklar, ilgili sınıflarda güzel yazı tahtası, öğrenciye özel aktivite tezgâhları, kitaplıklar, doküman kamera ve oylama kumandaları bulunuyor. Hareketli ve değişken yapıya sahip sınıflarımızda etkinlikler sadece derslik içinde sınırlı kalmayıp tüm öğrenme imkânlarını kapsıyor. Öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde öğrenme sürecinde aktif rol alarak kalıcı öğrenme sağlanıyor. Bilim – sanat atölyelerinde sahip oldukları yetenekleri keşfeden ve geliştirme imkânı bulan öğrencilerimiz, fizik, kimya, biyoloji ve genetik gibi 9 ayrı fen ve teknoloji laboratuarlarında da bilgileri yaparak ve yaşayarak öğreniyor. Öğrencilerimiz ayrıca 3D Laboratuarlarında da üç boyutlu eğitim imkânıyla derslerini keyifle işliyor.

“After School” programınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

After School programımızın içerisinde akademik eğitimi destekleyen ve öğrencilerin okul motivasyonlarını arttıran bilimsel, sosyal, kültür – beceri, sanatsal ve sportif etkinliklerden oluşan 40’tan fazla kulüp yer alıyor. Okul - dershane işbirliği çerçevesinde ulusal sınavlara hazırlık ve ödev çalışmaları, sanat, spor, kültürel etkinlikleri kapsayan After School, öğrencilere okçuluktan satranca, capoeiradan izciliğe, piyanodan baleye, halk oyunlarından bilişime kadar çok geniş imkânlar sunuyor. Her ilgiye ve beceriye uygun nitelikli kulüplerde öğrencilerin kulüp seçimleri ve takipleri online sistem aracılığıyla yürütülüyor. Sınav Koleji’nde günlük ders programının ardından tüm öğrenciler için başlayan After School uygulamasında faaliyetler, alanlarında uzman öğretmen, sanatçı ve sporculardan oluşan kulüp eğitmenleriyle birlikte yapılıyor. Kulüp etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz okul içinde ve dışında gösteri ve organizasyonlar düzenlerken farklı alanlardaki sergilerde de çalışmalarını ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Öğrencilerimiz ayrıca ilgilendikleri sportif, kültürel ve sosyal alanlarda elde ettikleri derecelerle de gurur kaynağı oluyorlar.

Öğrencilerinize nasıl bir yabancı dil öğretimi sunuyorsunuz?

Sınav Koleji’nin yabancı dil eğitim programı içerisinde “Okul İçinde Okul” olarak adlandırılan “The Language School” yapılanması yer alıyor. Uluslararası düzeyde bir okul olarak uluslar arası çapta tanınan, saygın kurumlarla işbirliğimiz, akreditasyonlarımız ve stratejik ortaklıklarımız var. Avrupa dil pasaportu kriterlerine göre hazırlanmış yoğun yabancı dil programımızda öğrencilerimiz başta İngilizce olmak üzere yabancı dilleri iletişimsel yöntemlerle en üst düzeyde öğrenerek, okuma, yazma, dinleme ve anlamadan oluşan dil becerileri kazanıyor. 3. Sınıftan itibaren İngilizcenin yanında seçilen Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Rusça dillerinde de yoğun ikinci yabancı dil eğitimi veriliyor. Dil eğitimi alanında, dünyanın en büyük akreditasyon kuruluşu EAQUALS tarafından izleme ve denetleme uygulanıyor. Kuruluş aşamasında New York Üniversitesi ALI( American Language Institut) ile öğretmen eğitimleri ve eğitim programı geliştirme çalışmaları yapan okulumuz,  New York, Oxford ve Cambridge üniversitelerinin ilgili kurumlarıyla akademik işbirliği, ortak sınavlar ve yarışmalar düzenliyor. Her yıl ABD ve İngiltere’deki yaz ve kış okullarına katılan Sınav Koleji öğrencileri, bu sayede yabancı dillerini geliştirirken, kolejimizde dil eğitimi UNESCO (MUN), Ulusal Ajans gibi Avrupa Birliği Projeleri ile de destekleniyor. Okulumuzda ayrıca akademik dil eğitim – öğretim sürecini zenginleştirmek ve geliştirmek amacıyla Testing & Material Office bulunuyor. Akademik danışmanlar, eğitim koordinatörleri ve alanında uzman öğretmenlerimizin katılımıyla akademik dil eğitimi için gerekli özgün materyaller okul içinde üretiliyor. Seviye belirlemeyi kolaylaştıran sınavlarla eksiklerin daha hızlı giderilmesi sağlanırken, proje ödevleri ve performans görevleriyle de öğrenme sürecine öğrencinin katılımı destekleniyor. Okulumuzda İngilizce eğitimi anaokulundan başlıyor. Anaokulumuzda dinleme ve konuşmaya dayalı yoğun bir İngilizce programı uygulanıyor. ‘Native Speaker’ öğretmenlerin etkin bir biçimde yer aldığı fonetik çalışmalar, dil kullanma becerisini geliştiren dramalar, etkinlikler, organizasyon ve projelerle İngilizce eğitimi minik öğrenciler için daha keyifli bir hale geliyor. Ayrıca bu yıl Oxford ile International School Programı (ISP) için işbirliği yapan kolejimiz, anaokulunda bilingual – çift dilli program uygulayacak, 1,2,3,4 ve 5. Sınıflarda ise 18 saat İngilizce öğretimi yapacaktır.

Son olarak, kayıt sisteminiz ve kayıt ücretleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Okulumuzda anaokulundan 3. sınıfa kadar kayıtlarımız Rehberlik Servisi tarafından gerçekleştirilen ön görüşmelerle yapılmaktadır. 4,5,6,7, 8,10,11,12.Sınıflara da yapmış olduğumuz Düzey Belirleme Sınavı’na göre kayıt alınmaktadır. 9. sınıfa ise TEOG puanlarına göre kayıt yapılmaktadır. Eğitim ücretlerimiz anaokulu 1,2,3,4. sınıflar, 5,6,7,8. sınıflar, 9,10,11.sınıflar ve 12. Sınıflar olmak üzere 6 kategoride belirlenmiştir. Kayıt ücretlerimiz ise yemek dahil 22 bin 450 TL’den 25 bin 700 TL aralığındadır. After School, etüt ve dershane gibi eğitsel faaliyetler için ayrıca ek ücret alınmamaktadır. Öğrencilerimize Sınav Dergisi Dershaneleri yayınları da ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

SINAV KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ VE VELİLERİ NE DİYOR?

ECE MERCAN (Avukat)

Sınav Koleji’ni tercih etmemizin sebebi, okulun dış görünüşü, eğitim kadrosu, yönetici kadrosu ve yöneticilerinin profesyonelliğiydi. Onun dışında sınıfların havadar olması, tavanlarının yüksek olması ve her branş dersinin farklı sınıflarda alınıyor olması da tercih etmemizde etkili oldu. Çocuğum çocukluğunu eve gelen dadıyla ve İngilizce öğretmeniyle yaşarken burada birçok öğrenciyle birlikte paylaşmacılığı öğrendi. Daha mutlu, daha sosyal, daha aktif, daha özgüvenli oldu. En önemlisi de bizimle paylaşımları daha da arttı. Sınav Koleji en kaliteli ve beklentileri karşılayan bir kolej.

ÖMER ÇELİK (Sınav Koleji 10. Sınıf Öğrencisi)

Sınav Koleji bizleri akademik, sportif ve kültürel olarak geliştiriyor ancak bu okulda bizim insani yönümüzde gelişiyor. Mesela Değerler Eğitimi’nde her ay bir değerimiz var. Geçen ay saygı ile çalışmalar yaptık. Rehber öğretmenlerimiz gelerek bizlere saygı ile ilgili görüşlerimizi sordu. Bu etkinlikler bizim topluma, ailemize ve kendimize daha faydalı olmamızı sağlıyor.

DR. KÜRŞAT ÖZDEMİR (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı)

Biz okul için hiç düşünmeden Sınav Koleji’nin yolunu tuttuk. Baktık, binayı gezdik, eğitim kalitesini ve öğretmenlerin listesi inceledik. Öğretmenlerin tecrübesini gördük. Sınav Koleji’nde yabancı dil eğitimi verilirken yabancı öğretmenlerin olması nedeniyle diksiyonları gerçek Amerikan ve İngiliz aksanlarını kapsıyor. Ben kızımı saat 8.45’ten akşam 17.45’e kadar bir okula bırakıyorum. Ardından acaba okulda başına bir şey gelir mi? Kaybolur mu? Gibi soruları, biz çocuğumuzu Sınav Koleji’ne verdiğimiz için hiç düşünmüyoruz.

AYGEN YURT (Sınav Koleji 9. Sınıf Öğrencisi)

Benim daha önce müzik konusunda çok fazla bir bilgim yoktu. Piyano çalmayı çok istiyordum, fakat korkuyordum. Nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yoktu. Sınav Koleji sayesinde piyanoyla tanıştım ve ilerlettim. Sınav Koleji’nin akademik eğitimin yanı sıra sportif, kültürel ve sanatsal anlamda bana ve arkadaşlarıma çok şey kattığına inanıyorum.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.