banner

Avrupa Meslek Yüksekokulu bölümleri ve öğrenim ücretleri
Avrupa Meslek Yüksekokulu nasıl bir üniversite? Hangi bölümler var? Öğrenim ücretleri ne kadar? Avrupa Meslek Yüksekokulu öğrenim ücretleri ve bölümleri ile 2014-2015 öğretim dönemi itibariyle açılacak olan programlar. 

Avrupa Meslek Yüksekokulu, Avrupa Eğitim Vakfı tarafından 2010 yılında kurulmuş bir vakıf meslek yüksekokuludur. Temel eğitim felsefesi nicelikten çok niteliktir. Kuruluş amacı mesleki yükseköğretimde kaliteye dayalı bir mesleki eğitim sistemi oluşturmaktır. Akademik kadrosu teori ve pratiği birleştirmiş iş yaşamıyla bütünleşmiş akademisyenlerden oluşmaktadır.

Avrupa Meslek Yüksekokulunun bağlı olduğu Avrupa Eğitim Vakfı okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar geniş bir yelpazede eğitim hizmeti sunan köklü ve prestijli bir kurumdur.

Avrupa Meslek Yüksekokulu, kurulduğu il olan İstanbul’un ihtiyaçlarını karşılama odaklı olduğu kadar ülkemizin de nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamaya katkılar yapmayı amaçlamaktadır.  Küresel çağda enformasyon teknolojisinin baş döndürücü gelişmesinin yarattığı fırsatların ışığında bulunduğu fiziki çevrenin değil bilgi iletişim araçlarıyla ulaşabildiği her bölgenin, çevrenin, kültürün ve topluluğun eğitim kurumu olma konusunda bir vizyona ve hedefe sahiptir.

Avrupa Meslek Yüksekokulu küresel çağda bir ülkenin kendi istihdam ihtiyaçlarına göre eğitim tasarlamasının yanında, uluslararası işgücü dolaşım piyasasına iyi yabancı dil bilen, teknoloji okuryazarı, özgüven ve iletişim becerilerine sahip kısaca rekabet ve işbirliği yetenekleriyle donatılmış bireyleri dünya piyasasına yetiştirmek ve arz etmek hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Önümüzdeki yıllarda Avrupa Üniversitesinin kurularak mevcut birikimlerin lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitime kazandırılması amaçlanmaktadır.

PROGRAMLAR

Avrupa Meslek Yüksekokulu sağlık alanında mesleki eleman yetiştirme vizyonunu benimseyerek bu alanda butik bir eğitim kurumu olma amacına paralel olarak kısa sürede Anestezi, Fizyoterapi, Ağız ve Diş Sağlığı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Ameliyathane Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve İlk ve Acil Yardım programlarını faaliyete geçirmiştir. Bu programların tümünün ikinci öğretimleri de mevcuttur.  Önümüzdeki yıllarda sağlık odaklı yüksek öğretimi lisans düzeyine de taşımayı amaçlamaktayız. Bu alanda yapılacak yatırımlarla farklı program bölüm, fakülte ve enstitülerin eğitime kazandırılması planlanmaktadır. 

Sağlık programlarının yanında mevcut programlarımız arasında Çocuk Gelişimi ve Aşçılık’ta yer almaktadır.

ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİ

Avrupa Meslek Yüksekokulu ABD’de kurulu Kent State Üniversitesiyle çok yönlü işbirliği çalışmaları yürütmektedir. İkili işbirliği protokolü çerçevesinde Avrupa Meslek yüksekokulu öğrencilerine Kent State Üniversitesinde uygun şartlarda staj ve lisans tamamlama imkânları sunulmaktadır.

ABD Kent State Üniversitesi akademisyenleri yılın çeşitli zamanlarında yüksekokulumuza gelerek ders, söyleşi ve sempozyumlar düzenleyerek, öğrencilerimizin çeşitli branşlardaki uygulama ve prosedürlerin ABD eğitimi perspektifinden de bakmalarını sağlamaktadırlar.

KAMPÜS

Avrupa Meslek yüksekokulu İstanbul’un toplu taşıma ağlarının kesişim noktasında bulunmaktadır.  Yüksekokulumuz Kazlıçeşme mevkiinde faaliyet göstermektedir. Eğitim binası 2010 tarihinde hizmete girmiştir. Denize mesafesi 700 m İstanbul surlarına mesafesi 500m’dir. Güvenli bir lokasyona sahiptir. 29 Ekim 2013 tarihinde hizmete giren asrın projesi Marmaray’ın önemli duraklarından biri Kazlıçeşme’de bulunmaktadır. Deniz ve karadan ulaşımının oldukça kolay olduğu merkez kampüsümüz ayrıca kız ve erkek öğrenci yurtlarına olan yakınlığıyla da dikkat çekmektedir. 

Kampüsümüz Avrupa Koleji Okullarıyla birlikte 30 dönüm arazi üzerinde kurulmuştur. Kampüsümüzde 150 ve 250 kişilik olmak üzere iki konferans salonu, kapalı ve açık spor alanlarına sahiptir. Ayrıca, okulumuzdaki rehberlik uzmanları ve sağlık elemanları öğrencilerimize psikolojik ve fizyolojik destek sağlamaktadır. 

Kazlıçeşme’deki mevcut yerleşkemizin bulunduğu alanın genişletilmesi suretiyle öğrencilerin sosyal ve sportif faaliyetlere yönelik alternatiflerini arttırma çalışmaları planlanmaktadır.

Avrupa Meslek Yüksekokulu özellikle sağlık programlarında büyüme ve gelişme stratejisini gündemine almıştır. Bu stratejinin gereği olarak, aynı kampüs içerisinde faaliyet gösterdiğimiz Balıklı Hastanesiyle çok yönlü bir iş ve güç birliği süreci başlatılmıştır. Ülkemizin en köklü ve değerli sağlık kurumlarından biri olan bu hastanenin uzmanlık birikimi ve imkanları yüksekokulumuzun sağlık eğitimindeki başarısına geniş bir vizyon ve zenginlik katacaktır.  Gaziosmanpaşa, Avrasya , Echomar ve Aile Hastaneleri güçlü çözüm ortaklarımız arasındadır.

STAJ İMKÂNLARI

Yüksekokulumuz programları alanında ülkemizin en güçlü kuruluşları ile çözüm ortaklığı anlaşmalarına sahiptir. Öğrencilerimiz yıl içinde ve yaz ayları boyunca tercih ettikleri takdirde yatılı ve maaşlı olmak üzere staj çalışması yaparak mesleki alandaki bilgi ve deneyimlerini ve sosyal çevrelerini geliştirme imkânlarına sahiptir. Öğrencilerimizin önemli bir kısmı staj ve uygulama yaptığı bu kurumlarda iş hayatına başlamaktadır.

YURT VE BARINMA OLANAKLARI

Avrupa Meslek Yüksekokulunun kampüsünün bulunduğu Kazlıçeşme bölgesi, ülkemizin en büyük öğrenci yurtlarından biri olan Atatürk öğrenci yurduna 1 km mesafededir. Edirnekapı öğrenci yurduna da 1,5 km mesafededir. Ayrıca, Zeytinburnu ve Topkapı bölgesinde çok sayıda kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır.

BURSLAR VE ÜCRETLER

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde tüm programlarımızın eğitim ücreti 12.000 TL’dir. 

Tahsilat için işlem yapılan bankanın prosedürlerine uygun olarak sözleşme yapılır.

Birinci taksit kesin kayıt sırasında   tahsil edilir.

Kayıt ücreti aylık 9 eşit taksitle ödenebilir.

Belirtilen ücretlere %8 KDV dahil değildir.

Eğitim ücretleri her yıl için mütevelli heyeti tarafından belirlenir, akademik yıl başlamadan önce ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece eğitim-öğretim ücretini kapsar. Tam (%100) burslu olarak yerleştirilen öğrenciler öğretim ücretinin tamamından, %50 burslu olarak yerleştirilen öğrenciler öğretim ücretinin yarısından ve %25 burslu olarak yerleştirilen öğrenciler öğretim ücretinin 1/4'den muaf tutulurlar. Burslar karşılıksız olup normal eğitim öğretim süresince kesilmez. Not ortalaması 2.75’in altına düşen ya da disiplin cezası alanlar meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile burstan yoksun bırakılabilir. Avrupa Meslek Yüksekokulunun öğretim dili Türkçedir. Öğrenciler isterlerse ücretini ödeyerek 1 yıl süreyle İngilizce hazırlık programına katılabilirler. Avrupa Meslek Yüksekokulu 2014 -2015 eğitim- öğretim yılı için eğitimini Zeytinburnu yerleşkesinde sürdürecektir.

Vakıf Bursları: Maddi imkânları sınırlı öğrencilerimize  Avrupa Eğitim Vakfı tarafından çeşitli oranlarda burs verilmektedir.

Eğitime Destek Bursları: Avrupa Meslek Yüksekokulunda, Avrupa Eğitim Vakfı Okullarında çalışanlar ve çocuklarına %30, Avrupa Eğitim Vakfı Okullarından mezun öğrencilere(ilköğretim, lise) %20, Avrupa Meslek Yüksekokulunun faaliyet gösterdiği Zeytinburnu ilçesindeki orta öğretim kurumlarından mezun olan öğrencilere %10 burs uygulanır.

Ayrıca, öğretmen ve öğretim elemanı çocuklarına %10, kardeşlere %10, milli sporculara %25, şehit ve gazi  eş ve çocuklarına %25 eğitime destek bursu verilmektedir.

Tercih Bursları: İlk beş tercihin beşinde de Avrupa Meslek Yüksekokulu programlarını tercih eden öğrencilere ise %30 indirim uygulanacaktır.

Staj imkânları: Yüksekokulumuz programları alanında ülkemizin en güçlü kuruluşları ile çözüm ortaklığı anlaşmalarına sahiptir. Öğrencilerimiz yıl içinde ve yaz ayları boyunca tercih ettikleri takdirde yatılı ve maaşlı olmak üzere staj çalışması yaparak mesleki alandaki bilgi ve deneyimlerini ve sosyal çevrelerini geliştirme imkânlarına sahiptir. Öğrencilerimizin önemli bir kısmı staj ve uygulama yaptığı bu kurumlarda iş hayatına başlamaktadır.

KÜNYE

Kuruluş tarihi: 2010

Kurucusu: Avrupa Eğitim Vakfı

Yüksekokul Müdürü: Prof. Dr. Adil Çağlar

Toplam öğrenci sayısı: 303

Yüksekokulun ilk mezun verdiği tarih: 2012

Şimdiye kadar verilen mezun sayısı: 127

Bu yıl alınacak öğrenci sayısı: 860

Mevcut Programlar: Çocuk Gelişimi, Aşçılık, Fizyoterapi, Ağız ve Diş Sağlığı, Anestezi

2014-2015 öğretim dönemi itibariyle açılacak Programlar: Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Ameliyathane Hizmetleri, İlk ve Acil Yardım.(Tüm programların II. Öğretimi de mevcuttur)

Öğrenim Ücreti: Tüm programlar için 12.000 TL’dir. %8 KDV dahil edilecektir.

Adres: Ahmet Haşim Sokak No:8/1 (Abdi İpekçi Spor Salonu Yan)  Kazlıçeşme  /  İstanbul

Tel: 4449028

Web: www.avrupa.edu.tr

Öğrenci Kulüp Sayısı: 12

Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Facebook: Avrupa Meslek Yüksekokulu

Twitter: AvrupaMYO    

PROGRAMLAR

Mevcut Programlar:

Çocuk Gelişimi

Aşçılık

Fizyoterapi

Ağız ve Diş Sağlığı

Anestezi

2014-2015 Öğretim Dönemi İtibariyle Açılacak Programlar:

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Ameliyathane Hizmetleri

İlk ve Acil Yardım.

* (Tüm programların II. Öğretimi de mevcuttur)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.