banner

İstek Okulları öğrencilerini TEOG ve LYS’ye dört dörtlük hazırlıyor
İSTEK Okulları’nda, 6. sınıftan itibaren TEOG, 9. sınıftan itibaren de LYS ile ilgili pek çok çalışma yapılıyor. Hafta sonu etütleri, kursları ve ek dersler bu çalışmalardan bazıları… Bu düzenli çalışmaların yanı sıra öğrencilerin motive olacakları ortamlarda ders çalışmalarını sağlamak amacıyla çeşitli kamplar ve programlar da düzenleniyor.

İSTEK Okulları’nda, akademik programının yanı sıra,  6. sınıftan itibaren TEOG, 9. sınıftan itibaren de LYS ile ilgili pek çok çalışma yapılıyor. Hafta sonu etütleri, kursları ve ek dersler bu çalışmalardan bazıları... Bu çalışmalarda 6’ncı ve 7’nci sınıflara TEOG sınavı konuları; 9, 10 ve 11’inci sınıflara ise YGS ve LYS konuları anlatılıyor. Hafta sonu dersleri, TEOG, YGS ve LYS sınavlarına yönelik düzenlenen program doğrultusunda işleniyor ve deneme sınavlarıyla tamamlanıyor.

Bu düzenli çalışmaların yanı sıra öğrencilerin motive olacakları ortamlarda ders çalışmalarını sağlamak amacıyla çeşitli kamplar ve programlar düzenleniyor. Bu yıl 12’nci sınıf öğrencileri YGS’ye hazırlamak ve motivasyonlarını artırmak amacıyla Şile’deki Doğa Tatil Köyü’nde yapılan beş günlük kamp, bu çalışmalara güzel bir örnek.

Her branştan öğretmenin katıldığı kamplar, farklı branşlarda çalışmalar ve deneme sınavlarıyla geçiyor. Öğrenciler, gün boyunca süren bu çalışmalarda, eksik oldukları konularda öğretmenlerinden bireysel destek de alıyorlar. Ayrıca bu programlar öğrencilerin yoğun ders programının arasında, dinlenme ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirme fırsatı da bulduğu etkili bir moral kaynağı…

TERCİH DANIŞMANLIĞI DA YAPILIYOR

İSTEK Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümleri, öğrencilerin bireysel performanslarını destekleyici başarı takip çalışmaları yapıyor.

Yıl boyunca sınav sistemiyle ilgili öğrenci ve velilerine yönelik seminerler düzenleniyor, motivasyon ve sınav kaygısı konulu grup çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Ayrıca SBS ve LYS tercih dönemlerinde İSTEK Okulları’nda tercih danışmanlığı da yapılıyor.

Motivasyon amaçlı düzenlenen kamp programları ve Cumartesi çalışmalarında, hem veliler hem de öğrenciler, dershane eğitimini güven duydukları okul ortamında almanın, tanıdıkları ve güvendikleri öğretmenleri ile çalışmanın rahatlığını yaşıyor..

TEOG’DA BAŞARIYI NASIL YAKALADILAR?

TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayan  İSTEK’li öğrenciler arasında yer alan, İSTEK Atanur Oğuz Okulları öğrencilerinden Azade Karataş ve Umut Demirbaş, sınava nasıl hazırlandıklarını ve başarılarını şöyle ifade ettiler:

AZADE KARATAŞ

Her şeyden önce, konu, derste ilk anlatıldığı zaman iyi anlamaya çalıştım, çünkü sonradan üzerine daha fazla konu eklenecekti ve öğrenmem zorlaşacaktı. Bunun dışında konuyu öğrendikten sonra bol bol test çözdüm.

Bir konuyu anlamadığımızda öğretmenlerimiz de bize bıkmadan konuyu tekrar tekrar anlattılar. Konuyu iyice öğrenene kadar çalıştırdılar, etütler yaptılar ve derslerde sınava yönelik sorular çözdürdüler. Hatta tenefüslerde bile bizimle çalıştılar. Ayrıca okulda sınav hakkında seminerler düzenlendi. Bunun da ayrıca desteği oldu.

Moral ve motivasyon konusunda ise ailemden ve öğretmenlerimden çok destek aldım. Ailem bana düşük puan alsam bile bunu önemsemeyeceklerini çünkü çok çalıştığımı ve onların gözünde hep birinci olacağımı söylediler. Bu beni sınav öncesi çok rahatlattı. Öğretmenlerim de kendime güvenirsem sınavımın iyi geçeceği konusunda beni yüreklendirdiler. Bunları duyduktan sınava yüksek bir moralle girdim.

UMUT DEMİRBAŞ

Sınava her şeyden önce dersi derste anlayarak hazırlandım. Daha sonra da kimi zaman öğretmenlerimin verdiği ödevlerle kimi zaman da kaynak kitaplardaki soruları çözerek derslerde öğrendiklerimi pekiştirdim.

Ayrıca okulum bana sınavla ilgili çok büyük destek verdi.  Okulda yaptığımız denemelerin, öğretmenlerimizin verdikleri ödevlerin ve hafta sonu kurslarının başarımda çok önemli bir yeri olduğuna inanıyorum.

Hem okulum hem de ailem sınav süreci boyunca bana çok destek verdi. Okulum sınav stresini üzerimizden atmak için bir çok etkinlik düzenledi.  Bu etkinliklerle moral ve motivasyonum arttı. Ailem de sınavın stresini üzerimden atmama yardımcı oldu.

Her branştan öğretmenin katıldığı kamplar, farklı branşlarda çalışmalar ve deneme sınavlarıyla geçiyor. Öğrenciler, gün boyunca süren bu çalışmalarda, eksik oldukları konularda öğretmenlerinden bireysel destek de alıyorlar. Ayrıca bu programlar öğrencilerin yoğun ders programının arasında, dinlenme ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirme fırsatı da bulduğu etkili bir moral kaynağı…

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.