banner
banner
banner

İşverenler neden kadınları tercih ediyor?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR tarafından yapılan araştırmaya göre, işverenlerin yarısından fazlası kadınların işlerinde daha dikkatli ve tertipli olduğunu düşünüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR'un yararlanıcı olduğu ve AB tarafından sağlanan finansal katkıyla yürütülen proje kapsamında, 43 ili temsilen Gaziantep, Trabzon, Çorum, Erzurum ve Van'da ''İşgücü Piyasasına Girişte Kadınlar İçin Engeller ve Fırsatlar'' araştırması yapıldı.

İşverenlere kadın gücünü neden tercih ettikleri veya edebileceklerinin sorulduğu araştırmada, işverenlerin yüzde 57,8'i kadınların işlerinde daha dikkatli ve tertipli olduğunu, yüzde 9,7'si iletişim becerilerinin daha iyi olduğunu, yüzde 9,5'i işlerinin ofis işi olması nedeniyle kadınlara daha uygun olduğunu için kadın çalışanları istihdam ettiklerini belirtti.

Araştırmada, ücretsiz kreş, gündüz yaşlı bakım evi gibi yerlerin sayı ve kalitesinin artırılması, işverenlerin yüzde 91,8'i tarafından ''çok önemli'' ya da ''önemli'' bulundu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.